رسانه خبری پیامِ ایرانی

فرهاد مجیدی برای سومین بار در دو سال سرمربی استقلال شد<![CDATA[13 ساعت،۵۲ دقیقه

«فرهاد مجیدی» برای سومین بار در دو سال پیاپی، سرمربی «استقلال» شد. روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹هیات مدیره باشگاه استقلال خبر از استعفای «محمود فکری»، سرمربی پیشین این تیم داد.
مدیران باشگاه استقلال در روزهای گذشته با «جواد نکونام»، «امیر قلعه‌نویی»، «محمد تقوی»، «علی‌رضا منصوریان»، «ساکت الهامی» و «فرهاد مجیدی» برای جانشینی محمود فکری مذاکره کرده بودند.

***

محمود فکری به همراه دستیارانش در حالی استقلال را ترک کردند که در پایان هفته شانزدهم لیگ برتر، با ۲۷ امتیاز، در فاصله شش امتیازی «پرسپولیسِ» صدرنشین قرار داشت. عملکرد استقلال در پنج بازی اخیر نه تنها استقلال را از صدر دور کرد که حتی فریاد اعتراض هواداران این تیم به تغییرات مکرر در ترکیب و ناتوانی در ارایه بازی هدفمند را به همراه داشت.

استقلال هفته دوازدهم مقابل «سایپا»، جوان‌ترین تیم لیگ برتر، یک بر صفر شکست خورد، سپس مقابل «نفت» مسجد سلیمان به تساوی یک بر یک رسید، «نساجی» مازندران را یک بر صفر شکست داد، از «سپاهان» دو بر صفر شکست خورد و در نهایت مقابل «مس» رفسنجان به تساوی یک بر یک رضایت داد.

این نتایج برای تیمی که هوادارانش از فصل ۱۳۹۲–۱۳۹۱ منتظر تکرار قهرمانی هستند و طی چهار سال اخیر رقیب دیرینه را در لیگ برتر در حال تکرار قهرمانی می‌بینند، خوشایند نبود.

هیات مدیره استقلال شنبه ۲۵ بهمن پس از بازی سپاهان، برای برکناری محمود فکری و دستیارانش تشکیل جلسه داده بود. اما سرمربی وقت راضی به امضای استعفایش نشد. در صورتی که محمود فکری از سمت خود استعفا نمی‌داد، باشگاه استقلال باید مبلغ کامل دو سال همکاری او را پرداخت می‌کرد.

مدیران باشگاه استقلال از ابتدا فرهاد مجیدی را به عنوان گزینه اول جانشینی محمود فکری در نظر داشتند. خبرگزاری «فارس» در پایان نیم فصل اول و همین‌طور پیش از دیدار استقلال و مس رفسنجان، به مذاکرات هیات مدیره استقلال و فرهاد مجیدی اشاره کرده بود.

مجیدی شانزدهم شهریور سال ۱۳۹۹ پس از استعفا از سمت سرمربی‌گری استقلال، در بیانیه‌ای ادعا کرده بود دلیل جدایی وی از استقلال، «رفتار غیرحرفه‌ای» مدیران این باشگاه بوده است. او پیش از این نیز در مصاحبه با خبرنگاران، از مذاکره پنهانی مدیریت باشگاه استقلال با «آندره‌آ استراماچونی»، سرمربی ایتالیایی ابراز ناراحتی کرده و مذاکره با مربی دیگر در شرایطی که خودش با استقلال قرارداد دارد را غیرحرفه‌ای دانسته بود.  

طی روزهایی که مدیران استقلال شرایط فرهاد مجیدی برای عقد قرارداد دو و نیم ساله با استقلال را بررسی می‌کردند، مذاکرات با سایر گزینه‌های سرمربی‌گری هم ادامه داشت.

برخی از نزدیکان باشگاه استقلال به «ایران‌وایر» از اعمال نفوذ نهادهای امنیتی و حراست وزارت ورزش و جوانان در انتخاب سرمربی استقلال و حذف برخی از گزینه‌ها خبر دادند.

صبح امروز (چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹)، ساکت الهامی به عنوان آخرین رقیب فرهاد مجیدی برای سرمربی‌گری استقلال، به دیدار مدیران این باشگاه رفت.

در همان ساعات، «مجتبی جباری» کاپیتان سابق استقلال خبر از حضور خود به عنوان کمک مربی استقلال در صورت سرمربی‌گری ساکت الهامی در این باشگاه داد.

جباری به خبرگزاری «تسنیم» گفت: «اعتقاد دارم گروه ما می‌تواند به باشگاه کمک کند. این موضوع را بدون شلوغ‌کاری در فضای مجازی و رایزنی اعلام می‌کنم.»

او با ادبیاتی کنایه‌آمیز تاکید کرد که طی سال‌های اخیر می‌توانسته سرمربی یا کمک مربی استقلال شود ولی چون در فضای مجازی فعالیت و تبلیغات نداشته، توسط برخی از دوستان از این تیم دور مانده است.

جباری همین تکه از مصاحبه‌اش را در صفحه اینستاگرامش نیز منتشر کرد. برخی از کابران فضای مجازی صحبت‌های او را کنایه به فرهاد مجیدی تلقی کردند. طی سال‌های اخیر، فرهاد مجیدی حمایتی غیرقابل انکار در برخی از کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی کنار خود داشته است.

از اردیبهشت سال ۱۳۹۸، این سومین مرتبه‌ای است که فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال معرفی می‌شود. نهم اردیبهشت ۱۳۹۸، باشگاه استقلال طی بیانیه‌ای اعلام کرد پس از برکناری «وینفرد شفر»، سرمربی آلمانی این تیم، فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی موقت، امور فنی تیم را تام‌الاختیار تحت نظر خواهد داشت. فرهاد مجیدی پیش از این دستیار وینفرد شفر بود.

او در پایان فصل از استقلال جدا شد و قراردادش را تمدید نکرد. پس از آن، دوازدهم دی سال ۱۳۹۸ درحالی که آندره‌آ استراماچونی استقلال را در میانه‌های راه رها کرده بود، جای این سرمربی ایتالیایی را روی نیمکت استقلال گرفت.

فقط یک هفته بعد، یعنی ۱۹ دی‌‌ماه، فرهاد مجیدی مدیران باشگاه استقلال را تهدید به استعفا کرد. هم‌چنین ششم شهریور سال ۱۳۹۹ نیز خبر استعفای فرهاد مجیدی ابتدا در کانال‌های هواداری منتشر شد و باشگاه استقلال با این ادعا که چنین خبری صرفا در شبکه‌های مجازی مجازی منتشر شده است و واقعیت ندارد، آن را کذب خواند.

فرهاد مجیدی بار دیگر در پایان فصل به دلیل دل‌خوری از مذاکره مجدد مدیریت باشگاه استقلال به آندره‌آ استراماچونی، از این باشگاه جدا شد.

خبرگزاری فارس امروز نوشت فرهاد مجیدی برای امضای قراردادش شخصا به باشگاه استقلال نرفت و وکیل خود را برای دریافت قرارداد به دیدار اعضای هیات مدیره فرستاده بود. فارس گزارش داد فرهاد مجیدی به مدیران باشگاه استقلال پیغام داده برای امضای قرارداد به دفتر باشگاه استقلال نخواهد رفت و آن‌ها را به محلی دیگر دعوت کرده است.

سایر گزینه‌های استقلال به دلایلی متفاوت از این تیم دور شدند. «امیر قلعه‌نویی» یکی از گزینه‌های نخست مدیران استقلال، نه تنها با باشگاه «گل‌گهر» قرارداد داشت که حتی میل چندانی هم برای بازگشت به این تیم در وضعیت کنونی نشان نداد. باشگاه «فولاد» در پاسخی رسمی به مدیران استقلال، حاضر به قطع همکاری با جواد نکونام، سرمربی خود و واگذاری او به رقیب تهرانی نشد. برخی از گزینه‌های دیگر نیز با فشار حراست وزارت ورزش و جوانان از این باشگاه دور شدند.

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.