رسانه خبری پیامِ ایرانی

محمد نوری‌زاد برای حق تماس تلفنی مجبور به خودزنی در زندان شد<![CDATA[15 ساعت،۴۷ دقیقه

همسر «محمد نوری‌زاد»، روزنامه‌نگار سابق، مستندساز و از فعالان سیاسی می‌گوید او به دلیل محروم بودن از حق تماس تلفنی با خانواده‌اش برای ماه‌ها، روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ در زندان خودزنی کرده و به بهداری زندان منتقل شده است.

«فاطمه ملکی» ۱۱ اسفند در ویدیویی که از خود منتشر کرد، گفته بود ماموران وزارت اطلاعات با وجود بیماری حاد قلبی همسرش، به او گفته‌‌اند حداقل تا انتخابات ۱۴۰۰ باید در زندان بماند. نوری‌زاد اخیراً از مردم ایران خواسته بود انتخابات را تحریم کنند.

فاطمه ملکی می‌گوید نوری‌زاد ماه‌ها است حق دسترسی به تلفن و تماس با خانواده‌اش را نداشته است. 

براساس اخبار منتشر شده، محمد نوری‌زاد صبح چهارشنبه ۱۳ اسفند از ماموران زندان خواسته تا به او حق تماس با بیرون را بدهند اما این اجازه به وی داده نشده و محمد نوری‌زاد اقدام به خودزنی کرده و پس از آن به بهداری زندان منتقل شده است.

طبق گفته فاطمه ملکی، محمدنوری‌زاد بیمار است و نیاز به مرخصی درمانی دارد.

ملکی، همسر نوری‌زاد در ویدیویی که روز دوشنبه ۱۱اسفند۱۳۹۹ منتشر کرد، در خصوص آخرین ملاقات با همسرش در زندان «اوین» توضیح داد: «به ملاقات آقای نوری‌زاد رفتیم و متوجه شدیم که ایشان برای سی و پنجمین بار بی‌هوش و به بیمارستان طالقانی منتقل شدند. در معاینات انجام شده، پزشکان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا شدند اما با این شرایط، او را به بهداری اوین منتقل کردند.»

فاطمه ملکی که به ملاقات همسرش رفته بود، حال او را «آشفته» و «بدحال» توصیف کرده و گفته که پاسخ تست کرونای نوری‌زاد اعلام نشده است.

همسر این نویسنده، مستندساز و فعال سیاسی هم‌چنین گفته است که افرادی از وزارت اطلاعات در زندان نزد او رفته و در خصوص وضعیت وی صحبت کرده‌اند و نوری‌زاد به ماموران گفته با بیماری حاد قلبی مواجه است و مکرراً و به صورت هفتگی بی‌هوش می‌شود. ماموران اطلاعات نیز ضمن ابراز شرمندگی از وضیعت او، گفته‌اند حداقل تا زمان برگزاری انتخابات باید زندانی باشد و طی این مدت «ساکت» بماند.

محمد نوری‌زاد که محکومیت ۱۵ سال حبس خود را در زندان اوین سپری می‌کند، ۲۷ بهمن۱۳۹۹، طی پیامی از مردم ایران خواسته بود در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو به صندوق‌های رای پشت کنند.

این نویسنده، از جمله امضاکنندکان «بیانیه ۱۴ نفر» است که در آن خواسته شده بود «علی خامنه‌‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی از رهبری ایران استعفا دهد.

او پیش از این سابقه اقدام به خودکشی در زندان در اردیبهشت ۱۳۹۹ را نیز داشته است.

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت خبرنگاری جرم نیست مراجعه کنید.

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.