رسانه خبری پیامِ ایرانی

کمپین حقوق بشر در ایران: دست‌کم ۲۳ نفر در اعتراضات بلوچستان کشته شدند<![CDATA[16 ساعت،۵۹ دقیقه

استان‌وایرـ «کمپین حقوق بشر در ایران» به نقل از منابع خود از کشته شدن دست‌کم ۲۳ نفر در اعتراضات هفته گذشته در استان سیستان و بلوچستان خبر داده است.

این کمپین هم‌چنین اعلام کرده است شمار بالایی از افراد در جریان این اعتراضات به شدت زخمی شده‌اند که این آسیب‌ها در برخی موارد بسیار جدی هستند.  

«هادی قائمی»، مدیر کمپین حقوق بشر در ایران با اشاره به این اخبار گفته است: «به نظر می‌رسد مقامات در جمهوری اسلامی ایران براین باورند که کشتن معترضان، راهی برای ساکت کردن ناراضیان است.»

مدیر کمپین حقوق بشر در ایران افزوده است: «جامعه جهانی باید قویا و آشکارا به مقامات ایران گوشزد کند که ادامه استفاده از نیرو‌های قهری علیه معترضان غیرقابل قبول است.»

کمپین حقوق بشر در ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را چهره اصلی و موثر در اقتصاد و امنیت سیستان و بلوچستان معرفی کرده که با کشتن سوخت‌بران، بانی اصلی رخ‌دادهای اخیر است.

اشاره این کمپین به تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در روز دوشنبه چهارم اسفند ۱۳۹۹ به سمت سوخت‌بران بلوچ در نقطه صفر مرزی «آسکان» در شهرستان سراوان است که باعث کشته شدن حداقل ۱۰ نفر و زخمی شدن شمار دیگری از آن‌ها شد.

کمپین حقوق بشر در ایران هم‌چنین از قطع و اختلال اینترنت در استان سیستان و بلوچستان در پی بالا گرفتن اعتراضات ابراز نگرانی کرده و گفته است: «در هر مقطع زمانی که حکومت با اعتراضات مردمی روبه‌رو است، دسترسی به اینترنت را مسدود می‌کند تا از این طریق هم به رویه سرکوب خشونت‌بار مردم ادامه دهد و هم امکان برقراری ارتباط و سازمان‌دهی بین معترضان را ناممکن کند.»  

پیش از این سازمان‌های «آرتیکل ۱۹»، «اکسس ناو»، «عفو بین‌الملل» و «گروه میان» اعلام کرده بودند که مقامات ایران از قطع اینترنت به عنوان ابزاری برای پنهان کردن ارتکاب نقض جدی حقوق بشر استفاده می‌کنند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.