رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | زندان ارومیه؛ فرشاد فتاحی به ۳ سال زندان محکوم شد


خبرگزاری هرانا – فرشاد فتاحی، شهروند سنی مذهب توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم روز چهارشنبه ۱۳ اسفندماه در زندان ارومیه به وی ابلاغ شده است. آقای فتاحی در تاریخ ۳ مهرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز سه‌شنبه ۶ آبان‌ماه با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرشاد فتاحی، شهروند سنی مذهب توسط دادگاه انقلاب ارومیه به حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که در تاریخ ۱۳ اسفندماه در زندان ارومیه به فرشاد فتاحی ابلاغ شده، او توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی شیخلو به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده است. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای فتاحی در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۹۹، برگزار و او از بابت اتهام عضویت در گروه های سلفی محاکمه شد.

آقای فتاحی در تاریخ ۳ مهرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز سه‌شنبه ۶ آبان‌ماه با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان ارومیه منتقل شد.

بهزاد طلایی و سیاوش جوان، دو هم‌پرونده‌ای فرشاد فتاحی نیز مهرماه سال جاری از بابت اتهامی مشابه، بدون ارائه حکم قضایی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا روز یکشنبه ۲۷ مهر، با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان این شهر منتقل شدند. بهزاد طلایی و سیاوش جوان نهایتا به ترتیب در تاریخ ۱ دیماه و ۱۶ دیماه با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شدند.

فرشاد فتاحی، متولد ۱۳۶۲ و متاهل، هم‌اکنون در بند سیاسی زندان ارومیه بسر می‌برند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.