رسانه خبری پیامِ ایرانی

انحلال جمعیت امام علی؛ وقتی پای نهادهای امنیتی در میان است


  • مسعود آذر
  • بی‌بی‌سی

IRAN

توضیح تصویر،

‘گرسنگی سهم کودکان نیست’ از شعارهای جمعیت امام علی بود

کارزار «انحلال درست نیست حمایتش کنید، ویرگول را کجا می‌گذاشتید؟» برای حمایت از ادامه فعالیت جمعیت امام علی بود. اما به گفته وکیل این جمعیت، رای دادگاه بدوی در فاصله کمتر از ۱۲ ساعت از وقت رسیدگی، صادر شد و قاضی، ویرگول را جایی گذاشت که وزارت کشور و نهادهای امنیتی می‌خواستند و رای به انحلالش داد.

اعضای جمعیت امام علی به رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه نامه نوشتند و برای جلوگیری از انحلال موسسه دست به دامن‌شان شدند اما نتیجه نداد و در آستانه عید نوروز، هفته احسان و نیکوکاری در حالی آغاز شد که از دیروز زندگی حداقل ۶ هزار کودک بی‌پناه و ۷۰۰ زن سرپرست خانوار که در انتظار کمک‌های این جمعیت بودند، به خطر افتاده و نگرانی از سرنوشت کودکان یتیم در ایران افزایش یافته‌ است.

ویرگول را کجا می‌گذاری؟

در ادبیات فارسی اصطلاح ” بخشش لازم نیست اعدامش کنید” یکی از معروف‌ترین نمونه‌های ادبی است که گویای تمام و کمال اهمیت نشانه‌های نگارشی است که سرنوشت یک زندانی را روشن می‌کند. حامیان جمعیت امام علی با الهام گرفتن از چنین عبارتی، کارزاری راه انداختند تا با کمک افکار عمومی بتوانند مانع از تعطیلی یکی از بزرگترین تشکل‌های مردم‌نهاد در ایران شوند. کارزاری که به فاصله چند ساعت از راه‌اندازی حدود ۲۰ هزار نفر حمایتش کردند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.