رسانه خبری پیامِ ایرانی

اپلیکیشن معلوماتی در مورد ویروس کرونا ایجاد کردیممنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت صحت‌عامه (بهداشت) افغانستان پنج شنبه ۹ آوریل اعلام کرد، اپلیکیشن معلوماتی در مورد ویروس کرونا در کشور ایجاد شد.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه افغانستان گفت، این اپلیکیشن در همکاری با وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور ایجاد شده است. آدرس این اپلیکیشن www.corona.asan.gov.af می‌باشد.

براساس اعلامیه‌ای وزارت صحت‌عامه افغانستان، فیروزالدین فیروز اضافه کرد: «این اپلیکیشن ما را در راستای جمع‌آوری و ارایه ارقام واقعات ویروس کرونا، ارایه رهنمودهای صحی و وقایوی، آزمایش خودی در پیوند به ویروس کرونا، شناسایی ساحاتی که گردش این ویروس در آن بیشتر است کمک می‌کند».

وی در پیوند به آزمایش خودی که در این اپلیکیشن درج شده است اشاره کرده گفت، کسانی ‌که از مصاب شدن به ویروس کرونا شاکی اند و با استفاده از این پرسش‌نامه می‌توانند از مصاب‌شدن و نشدن‌شان به ویروس کرونا مطمئن شوند.

وزیر صحت عامه افغانستان علاوه کرد، ۲۲ مرکز نمونه‌گیری برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا در نقاط کلیدی شهر کابل ایجاد شده و برای تجرید بیماران مبتلایان به این ویروس قصر دارلامان به ظرفیت ۳۰۰ بستر، لیلیه‌های (خوابگاه) پوهنتون‌های پل تخنیک و کابل را آماده کرده است.

براساس گفته وزارت صحت‌عامه افغانستان، تعداد مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۸۴ نفر رسیده که از این میان ۳۲ نفر بهبود یافته و ۱۵ نفر فوت کرده اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.