رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ سه فضانورد پس از قرنطینه طولانی به مدار زمین رفتند


فضانورد ناسا کریستوفر کسیدی (چپ) آناتولی ایوانشین، اخترشناس (وسط) و ایوان ونگر، فضانورد روسحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

فضانورد ناسا کریستوفر کسیدی (چپ) آناتولی ایوانیشین، اخترشناس روس (وسط) و ایوان واگنر، فضانورد روس

سه سرنشین جدید ایستگاه فضایی بین المللی پس از یک قرنطینه طولانی به مدار زمین فرستاده شده اند.

آناتولی ایوانیشین و ایوا واگنر از روسیه و کریس کسیدی، فضانورد آمریکایی، سه سرنشین جدید این ایستگاه هستند که پنجشنبه با یک موشک سایوز به مدار زمین فرستاده شدند.

به خاطر نگرانی از انتقال ویروس کرونا به ایستگاه بین المللی فضایی، پرتاب این سه فضانورد تحت تدابیر شدید بهداشتی انجام شد و برخلاف موارد قبل، این فضانوردان در مراسم مختلف پیش از پرتاب شرکت نکردند.

از سوی دیگر، تنها به کارکنان ضروری اجازه داده شد تا در سکوی پرتاب موشک در پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان حضور داشته باشند.

کارکنان حاضر در سکوی پرتاب هم ماسک به صورت داشتند و از فضانوردان فاصله گرفته بودند.

طبق روال معمول، فضانوردان پیش از پرتاب به ایستگاه بین المللی فضایی مدتی در قرنطینه هستند، اما این سه فضانورد برای مدتی طولانی تر و از یک ماه پیش در قرنطینه بودند و حتی کنفرانس خبری پیش از پرتاب از پشت شیشه انجام شد.

کریس کسیدی پیش از پرتاب از عدم حضور خانواده های فضانوردان در پایگاه فضایی بایکونور ابراز ناخرسندی کرد ولی گفت:‌ می دانیم که همه جهان تحت تاثیر یک بحران واحد قرار دارد.

سه سرشنین جدید ایستگاه بین المللی فضایی جایگزین اولگ اسکریپوچکا، اندرو مورگان و جسیکا مییر می شوند که قرار است هفدهم آوریل، بیست و نهم فروردین به زمین برگردند.

ایستگاه بین المللی فضایی که به ایالات متحده، روسیه، ژاپن، کانادا و سازمان فضایی اروپا تعلق دارد و از ۲۲ سال پیش در مدار زمین قرار گرفته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.