رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به ۵۲۱ نفر رسید


افغانستانحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۵۲۱ نفر رسید

وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که با شناسایی ۳۷ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۵۲۱ نفر رسیده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارتخانه امروز (جمعه ۲۲ حمل/فروردین) گفت واقعات جدید شامل ۱۶ مورد در کابل، ۸ مورد در هرات، ۲ مورد در قندهار، ۲ مورد در لوگر، ۲ مورد در دایکندی، ۲ مورد در تخار، و یک یک مورد در ولایت‌های بامیان، پروان، غور، بادغیس و نیمروز است.

بنابر آخرین اطلاعات وزارت بهداشت افغانستان تاکنون ۳۲ نفر از مبتلایان به کرونا در این کشور بهبود یافته و ۱۵ نفر دیگر جان باخته‌اند.

تاکنون بیشترین موارد مثبت بیماری کرونا در افغانستان، در هرات ثبت شده که در همسایگی ایران است.

علاوه بر کابل و هرات، بیماران کرونا تاکنون در ولایت های سمنگان، نیمروز، لوگر، بلخ، زابل، غزنی، بدخشان، قندهار، ننگرهار، دایکندی، کاپیسا، بادغیس، سرپل، پکتیکا، بغلان، قندوز، غور، پکتیا، تخار و فاریاب شناسایی شده‌اند.

نگرانی‌هایی وجود دارد که ممکن است به دلیل محدودیت آزمایش کرونا در افغانستان، شمار مبتلایان به مراتب بیشتر از آنچه تشخیص شده باشد.

روز گذشته امرالله صالح، معاون اول رییس جمهوری افغانستان نیز هشدار داد که تلفات ناشی از کرونا در این کشور افزایش خواهد یافت و پیش‌بینی‌ها حاکی از مرگ دستکم ۳۰۰ هزار نفر در نتیجه کرونا در افغانستان است.

حق نشر عکس
Getty Images

در پی افزایش شیوع کرونا در افغانستان روز گذشته وزارت مخابرات افغانستان از “ساخت اپلیکشن” تشخیص موقعیت افراد مبتلا به کرونا در این کشور خبر داد.

فهیم هاشمی، وزیر مخابرات افغانستان روز گذشته در یک نشست خبری گفت این اپلیکشن در مورد چگونگی جلوگیری و تشخیص این مرض نیز برای کاربران معلومات ارایه خواهد کرد.

هرچند در مورد معیارهای بهداشتی استفاده شده در این اپلیکیشن، چگونگی عملکرد و جنبه‌های حقوقی اظهار نظری در این نشست خبری نشد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.