صدور حکم ١٢٠ سال حبس برای یک فعال سیاسی در کامیاران

به اشتراک گذاشتن


 

هەنگاو: یک شهروند اهل کامیاران از سوی دستگاه قضایی ایران بە اتهام فعالیت سیاسی و شرکت در قتل چند تن از اعضای سپاه پاسداران بە ١٢٠ سال حبس محکوم شد.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، طی روزهای گذشتە دادگاه کیفری شهر سنندج، یک شهروند اهل کامیاران را با هویت ”حیدر قربانی“ بە تحمل ١٢٠ سال حبس محکوم نمودە است.

حکم صادرە در زندان مرکزی سنندج رسما بە این زندانی سیاسی ابلاغ شدە است. این حکم بە اتهام همکاری با حزب دمکرات کردستان ایران و شرکت در قتل چند تن از اعضای سپاه پاسداران صادر شدە است.

یک منبع نزدیک بە خانوادە قربانی ضمن تایید این خبر بە هەنگاو اعلام کرد کە، قرار است وی بە زودی از سوی دادگاه انقلاب سنندج نیز محاکمە شود.

حیدر قربانی مهرماه سال ١٣٩۵ بە همراه برادرزنش با هویت ”محمود صادقی“کە اهل  روستای ”بزوش“ کامیاران می باشند بازداشت و در زندان مرکزی سنندج محبوس می باشند.

حکومت ایران دو سال پیش در شبکەی انگلیسی زبان خود (پرس تی وی)، فیلمی از اعترافات حیدر قربانی زندانی سیاسی کرد را منتشر نمود.

بە گفتە نزدیکان قربانی، وی تحت شکنجەهای غیرانسانی ناچار شدەاست کە در این فیلم، مسئولیت کشتن چندین تن از اعضای سپاه پاسداران و بسیج را به عهدە بگیرد.

در این فیلم ٢٠دقیقەای، متهم به اجبار در مقابل خانوادەی افراد کشتەشدەی وابستە به حکومت، به شرکت در قتل این افراد اعتراف کردە بودە.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *