رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت بیش از ۵۳۰ متخلف محیط زیست همزمان با محکومیت متصدیان ۲ واحد آلاینده


خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت بیش از ۱۳۹ شکارچی غیر مجاز و عامل فطع درختان خبر دادند. در خبری دیگر مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از بازداشت ۴۰۲ متخلف محیط زیستی طی سال ۹۸ در این استان خبر داد. همچنین، متصدی یک واحد غیر مجاز بازیافت پلاستیک آلاینده در شهرستان ری به ۵ ماه حبس تعزیری و پاکسازی کامل محیط آلوده؛ و متصدی یک واحد آلاینده محیط زیست در شهرستان ورامین به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از جمع آوری دو واحد و محکومیت متصدی یک واحد غیر مجاز بازیافت پلاستیک آلاینده در سال جاری و همچنین جمع آوری ١۶۵ واحد آلاینده در شش ماهه دوم سال قبل خبر داد.

زهره عبادتی در این خصوص گفت: “در پی شکایت اداره محیط زیست شهرستان ری علیه ۳ واحد بازیافت پلاستیک آلاینده در بخش کهریزک شهرستان ری، دو واحد اقدام به جمع آوری کامل محل فعالیت خود کرده و یک واحد به دلیل بی توجهی ضمن پلمب با رأی مرجع قضایی به ۵ ماه حبس تعزیری همچنین پاکسازی کامل محیط آلوده محکوم شد”.

به گفته عبادتی در در شش ماهه دوم سال ۹۸ تعداد ٨۶٣ واحد مورد پایش محیط زیستی قرار گرفته که از این تعداد ۱۶۵ واحدآلاینده غیر مجاز با دستور قضایی جمع آوری شده، ۳۱۸ مورد پرونده واحد‌های آلاینده در دستگاه قضایی مورد پیگیری قرار گرفته و ۱۰ واحد آلاینده نیز پلمب شده است.

صدور حکم حبس و پاکسازی محیط برای متصدی یک واحد آلاینده محیط زیست در ورامین

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ورامین از محکومیت متصدی یک واحد آلاینده محیط زیست به ۱۰ ماه حبس تعزیری خبر داد.

عزیز عبدل‌زاده گفت: “در پی تشکیل پرونده اداره محیط زیست شهرستان ورامین از فعالیت غیرقانونی متصدی یک واحد ریخته‌گری که منجر به آلودگی هوای منطقه و مزاحمت برای واحدهای صنعتی مجاور شده بود، مراتب جهت بررسی به مراجع قضایی ارجاع داده شد”.

وی افزود: “دستگاه قضایی در جریان رسیدگی به این پرونده و با بررسی شواهد و مستندات موجود، با صدور حکمی متصدی این واحد را به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم کرد”.

عبدل‌زاده افزود: “طی سه ماهه منتهی به پایان سال ۹۸، ۱۹۶ مورد پایش زیست محیطی از مناطق مختلف شهرستان صورت گرفت که از این تعداد، ۳۶ واحد شهرستان اخطاریه محیط زیستی دریافت و برای ۱۶ واحد، پرونده قانونی در مراجع قضایی تشکیل شد، که با توجه به میزان آلایندگی این واحدها، ۴ واحد به دلیل بار آلایندگی هوا، آب و خاک تعطیل و جمع آوری و یک واحد نیز پلمب شد”.

بازداشت ۴ شکارچی غیر مجاز در شوشتر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سه شکارچی متخلف در شهرستان شوشتر واقع در استان خوزستان دستگیر شدند.

بهروز نجاتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: “از متخلفان لاشه یک قطعه پرنده حمایت شده دراج، یک قطعه حواصیل ارغوانی و شش قطعه کبوتر وحشی به همراه یک قبضه سلاح بادی پی سی پی کشف و ضبط شد”.

وی ادامه داد : “این متهمان برای سیر مراحل قانونی، تنظیم صورتجلسه تخلف و معرفی به مراجع قضایی تحویل اداره محیط زیست شدند”.

همچنین به گزارش رکنا، بهروز نجاتی گفت: “یک متخلف شکار کبوتر وحشی در فصل ممنوع با تلاش مأموران اجرایی این اداره شناسایی و دستگیر شد”.

نجاتی اظهار داشت: “از این متخلف لاشه ۲ قطعه کبوتر وحشی به همراه یک قبضه سلاح بادی کشف و ضبط و سلاح او براساس ماده ١۴ قانون شکار و صید تا زمان صدور رأی دادگاه نزد این اداره توقیف شد”.

بازداشت ۹ شکارچی غیر مجاز در اردبیل

به گزارش مهر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از دستگیری ۹ شکارچی متخلف در ایام تعطیلات نوروز خبر داد.

سعید شهند افزود: “از این متخلفان لاشه ۲ رأس کل و بز، ۲۰ قطعه کبک و یک سر خرگوش کشف و ضبط شد”.

وی تصریح کرد: “همچنین از شکارچیان تعداد ۱۱ قبضه سلاح شکاری شامل ۶ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، ۵ قبضه سلاح شکاری مجاز به همراه تعدادی فشنگ ساچمه زنی و گلوله زنی کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در فسا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس اداره حفاظت محیط زیست فسا در استان فارس گفت: “در گشت زنی ماموران این یگان، دو شکارچی متخلف به جرم شروع به شکار در منطقه حفاظت شده میانجنگل دستگیر شدند”.

محمدی افزود: “از این شکارچیان ۱ قبضه اسلحه پنج تیر پران غیرمجاز و ۱ قبضه اسلحه مجاز، کشف و ضبط و پرونده متخلفان برای رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شد”.

بازداشت ۶۵ شکارچی غیر مجاز در خراسان رضوی

به گزارش فارس، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از دستگیری ۶۵ متخلف شکار و صید در ایام تعطیلات نوروز در طبیعت این استان خبر داد.

ابوالفضل شعبانی افزود: “۱۶ قبضه اسلحه شکاری که چهار قبضه آن غیر مجاز بود از این افراد متخلف کشف و ضبط شد”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در کرمان

به گزارش رکنا، کامران قربی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمان گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست کرمان با همراهی ماموران یگان حفاظت محیط زیست فرماندهی استان موفق به کشف لاشه یک راس قوچ وحشی شدند”.

وی افزود: “ماموران یگان محیط زیست شهرستان کرمان، با هماهنگی با دستگاه قضائی در یک فقره بازرسی از منزل موفق به کشف و ضبط لاشه یک راس قوچ وحشی شدند”.

قربی تصریح کرد: “فرد متخلف دستگیر و پرونده آن برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارسال شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در خلخال

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال در استان اردبیل از دستگیری ۲ شکارچی پرندگان در فصل ممنوعه در منطقه حفاظت شده این شهرستان خبر داد.

مهدی کسایی گفت: “از متخلفان ۲ قبضه اسلحه شکاری ساچمه‌زنی، یک دستگاه دوربین چشمی، لاشه ۱۴ قطعه کبک، نیم کیلو ساچمه‌های چهار پاره و ۲۷ عدد فشنگ ساچمه‌زنی و سایر ادوات شکار و صید کشف شد”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در دشتستان

به گزارش ایرنا، محیط‌بانان شهرستان دشتستان در استان بوشهر یک شکارچی متخلف را در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه این شهرستان دستگیر کردند.

فرهاد قلی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: “از شکارچی دستگیر شده لاشه یک راس کل و یک قبضه سلاح ساچمه زنی کشف شد”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در قزوین

به گزارش ایرنا، مسول سرمحیط بانی الموت شرقی شهرستان قزوین از بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در این منطقه خبر داد.

مصطفی قندی گفت: “شکارچیان با استفاده از ۲ سهره طلایی که به همراه داشتند، نظر سهره‌های دیگر را به محیط تله گذاری شده جلب می‌کردند و با پاشیدن دانه و استفاده از کومه، این پرندگان را به دام می‌انداختند”.

وی افزود: “از شکارچیان یک قبضه سلاح شکاری بادی و ادوات شکار پرنده کشف و ضبط شد و در نهایت با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند”.

در خبری دیگر فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین از بازداشت یک شکارچی غیرمجاز در منطقه طارم سفلی این استان خبر داد.

طاهری افزود: “این شکارچی غیرمجاز در اراضی ملی منطقه طارم سفلی ۱۲ عدد کبک صید کرده بود که دستگیر شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در فریمان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس اداره محیط زیست شهرستان فریمان در استان خراسان رضوی گفت: “مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فریمان هنگام گشت و کنترل مناطق شکار ممنوع کلیلاق و آزاد شهرستان فریمان دو نفر را که قصد صید و زنده گیری سهره طلایی داشتند دستگیر کردند”.

جواد ستوده افزود: “از متخلفان تعدادی دام و تله، قفس و دو قطعه سهره طلایی کشف و ضبط شد و به علت ضرر و زیان وارده به محیط زیست برای هر قطعه سهره طلایی سه میلیون ریال جریمه شدند”.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در لامرد

به گزارش رکنا، محمدعلی سلمان پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد از بازداشت ۵ شکارچی متخلف در ارتفاعات این شهرستان خبر داد.

وی افزود: “نیروهای یگان حفاظت محیط زیست لامرد که از شب قبل در کوه بیتوته کرده بودند، متوجه حضور ۵ شکارچی در ارتفاعات میدان گازی تابناک شدند. شکارچیان که از عشایر ساکن در ارتفاعات کوه تابناک بودند به تعقیب حیات وحش مشغول بودند”.

وی بیان کرد: “محیط بانان منطقه ضمن غافلگیری آنان را دستگیر و از متخلفین دو قبضه اسلحه برنو به همراه ۹۴ فشنگ کشف و ضبط شد”.

“لامِرد” یکی از شهرهای استان فارس است.

بازداشت ۱۱ صیاد غیر مجاز در بوشهر

به گزارش ایرنا، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر گفت: “با تشدید اقدام‌های کنترلی برای جلوگیری از صید غیر مجاز در هفته گذشته ۱۰ فروند شناور صیادی متخلف در آب‌های این استان توقیف شد و ۱۱ نفر نیز در این جریان دستگیر و از صید محروم شدند”.

قدرت‌الله حاتم‌وند افزود: “علاوه بر ۲۱۶ کیلوگرم ماهی بیش از یک هزار ادوات صیادی غیرمجاز از جمله ۳۰۰ عدد قلاب، سه رشته تور گوش‌گیر، چهار رشته تور ترال، سه جفت تخته صید ترال و ۱۰ عدد گرگور از متخلفان توقیف شد”.

بازداشت ۱۶ شکارچی مجاز در خراسان جنوبی

به گزارش ایرنا، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: “با توجه به رغبت شکارچیان برای شکار در فصل بهار از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ شکارچی غیر مجاز در استان دستگیر و به محاکم قضایی ارجاع داده شدند”.

مسعود مستقیم گفت: “از شکارچیان غیر مجاز تعداد ۲ راس جبیر، ۱۴ قطعه کبک، دام‌ها و تله‌های زنده‌گیری و شکار غیر مجاز پرندگان وحشی و سایر حیات وحش کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۴۰۲ شکارچی غیر مجاز در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: “۳۲۸ مورد تخلف، سال گذشته در مناطق حفاظت شده این استان توسط محیط بانان ثبت شده است و در این راستا ۴۰۲ نفر متهم به مراجع قضایی معرفی شدند”.

اسدالله هاشمی اظهار داشت: “در این مدت همچنین محیط بانان با رصد و پایش شبانه روزی مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان توانسته اند ۱۲۶ قبضه سلاح و ۴۳۷ مورد ادوات شکار را از متخلفان کشف و ضبط کنند”.

بازداشت ۲ صیاد غیر مجاز در مهاباد

به گزارش رکنا، سخنور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد در استان آذربایجان غربی گفت: “۲ صیاد متخلف که در رودخانه مهاباد جوار روستای دارلک اقدام به صید غیر مجاز کرده بودند، به وسیله یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد شناسایی و دستگیر شدند”.

او با بیان اینکه از متخلفان ۲ رشته تور گرد ماهیگیری کشف و ضبط شد، افزود: “این افراد متخلف با تشکیل پرونده به مقام قضایی شهرستان معرفی شدند”.

بازداشت یک شکارچی مجاز در دامغان

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان در استان سمنان گفت: “یک شکارچی متخلف در منطقه شورتنگه محدوده چشمه علی دامغان از توابع منطقه شکار ممنوع تالو شیربند دستگیر شد”.

علی آذرپور گفت: “طی حکم قضایی و در بازدید از منزل این شکارچی، یک قبضه سلاح شکاری همراه با چند تیر فشنگ کشف شد و این فرد مدعی دارا بودن مجوز است که تشخیص این امر در حال بررسی است”.

وی تصریح کرد: “همچنین ۱۳ کیلوگرم گوشت شکار قوچ و میش وحشی نیز از محل اختفای این شکارچی کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۳ شکارچی مجاز در قصرشیرین

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست قصرشیرین گفت: “سه تن از شکارچیان غیرمجاز با تلاش یگان حفاظت محیط زیست این اداره شناسایی و دستگیر شدند”.

پژمان فتاح پور افزود: “این شکارچیان متخلف در پی گشت و کنترل حوزه استحفاظی شهرستان قصرشیرین توسط یگان حفاظت محیط زیست دستگیر شدند که در این خصوص دادستان، نیروهای پلیس انتظامی و پرسنل پاسگاه انتظامی سید سهراب این شهرستان نیز همراهی لازم را در خصوص این پرونده با این اداره به عمل آوردند”.

او اضافه کرد: “این افراد متخلف طی چندین مرحله اقدام به شکار ۲راس قوچ، ۲راس میش، ۲راس آهو، ۲راس گراز و هشت قطعه کبک کرده اند”.

شهرستان “قصرشیرین” از شهرستان‌های استان کرمانشاه است.

بازداشت یک شکارچی مجاز در درگز

به گزارش ایرنا، رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان درگز در استان خراسان رضوی گفت: “شکارچی متخلفی که با شکار حیوانات وحشی، گوشت آنها را بسته بندی و فریز و سپس استفاده می‌کرد، دستگیر شد”.

حسین اصلاحی افزود: “پس از هماهنگی با دادستان درگز و کسب نیابت قضایی، مقداری گوشت متعلق به قوچ و میش وحشی، گراز وحشی و یک قبضه اسلحه شکاری فاقد مجوز از منزل متهم کشف و صورتجلسه تخلف در محل تنظیم شد”.

بازداشت یک شکارچی مجاز در سردشت

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان یک شکارچی متخلف را که اقدام به صید پرندگان می‌کرد دستگیر کردند”.

خالد بایزیدی اظهار داشت: “در بازرسی منزل مسکونی این فرد متخلف، چهار بال کبک زنده، لاشه پنج بال کبک شکار شده به همراه هشت عدد قفس چوبی و پنج رشته دام زنده‌گیری پرندگان کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۱۰ عامل تخریب منابع طبیعی در مریوان

به گزارش همشهری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان در استان کردستان از شناسایی و دستگیری ۱۰ نفر از عاملان قطع درختان جنگلی و تخریب منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.

شاهرخ محمودی گفت: “در طول هفته جاری با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی و گزارش های مردمی، متصرفان و تخریب کنندگان منابع طبیعی و جنگل های مریوان شناسایی شدند”.

وی افزود: “این افراد متخلف و سودجو که تعداد آنها به ۱۰ نفر رسید پرونده تخلف آنها تشکیل و به مراجع قضایی ارسال و پس از صدور حکم جلب، توسط ماموران نیروی انتظامی شهرستان دستگیر و روانه زندان شدند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

blood orange دانلود آهنگ مهراب هکتور و وی دی به نام یادمهAllisson Lozzدانلود آهنگ فردین پاسبان به نام سنی سئودیمHarðgreiprPicken 1957دانلود آهنگ میثم خداوردی به نام نه من نه تو Masoud Moradi4Anthropological perspectivesantigua en barbuda kaart Caldwell EsselstynAshegho Majnoon10.1080/1072303X.2011.585102england vs belgium