رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در ایران: مرگ ۴ هزار و ۲۳۲ نفر و ۶۸ هزار و ۱۹۲ نفر مبتلا


کرونا در ایرانحق نشر عکس
Tasnim

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن در شبانه روز گذشته در ایران یک هزار ۹۷۲ مبتلای جدید شناسایی شده و ۱۲۲ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به ۶۸ هزار و ۱۹۲ نفر و فوت‌شدگان به ۴ هزار و ۲۳۲ نفر رسید.

تعداد کل بهبود یافتگان نیز ۳۵ هزار و ۴۶۵ نفر اعلام شده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در وزارت بهداشت ایران گفت که ۳ هزار و ۹۶۹ نفر از بیماران مبتلا به در وضعیت شدید این بیماری و تحت مراقبت قرار دارند.

روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در ایران۶۶ هزار و ۲۲۰ نفر و جان باختگان ۴ هزار و ۱۱۰ نفر اعلام شده بود.

آمار جهانی کرونا

در آمار جهانی تا صبح امروز بیش از ۱ میلیون و ۶۰۵ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد نزدیک به ۹۶ هزار نفر جان باخته‌اند.

طبق آمار منتشر شده کشورها تاکنون نزدیک به ۳۵۷ هزار نفر نیز پس از ابتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.

آمریکا با نزدیک به ۴۶۹ هزار نفر مبتلا بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده و پس از آن اسپانیا با بیش از ۱۵۳ هزار نفر و ایتالیا با نزدیک به ۱۴۴ هزار نفر قراردارند. آلمان، فرانسه، چین، ایران و بریتانیا پس از آن هستند.

در آمار جان‌باختگان، ایتالیا بیشترین تعداد را با ۱۸ هزار و ۲۷۹ نفر دارد و پس از آن آمریکا با ۱۶ هزار و ۶۹۷ نفر و اسپانیا با بیش از ۱۵ هزار نفر است و فرانسه، بریتانیا، ایران، چین و آلمان پس از آن قرار دارند.

وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که با شناسایی ۳۷ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۵۲۱ نفر رسیده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارتخانه امروز (جمعه ۲۲ حمل/فروردین) گفت موارد جدید شامل ۱۶ مورد در کابل، ۸ مورد در هرات، ۲ مورد در قندهار، ۲ مورد در لوگر، ۲ مورد در دایکندی، ۲ مورد در تخار، و یک مورد در ولایت‌های بامیان، پروان، غور، بادغیس و نیمروز است.

براساس آخرین آمار منتشر شده، ایالت نیویورک در آمریکا به تنهایی بیش از هر کشوری در دنیا مبتلا به ویروس کرونا دارد.

میزان مبتلایان در این ایالت روز پنجشنبه ۱۰ هزار نفر افزایش یافت و به ۱۵۹ هزار و ۹۳۷ نفر رسید.

با اینکه تعداد مبتلایان در ایالت نیویورک از همه کشورهای جهان بیشتر است اما در آمار جانباختگان با ۷ هزار نفر پس از اسپانیا با ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر و ایتالیا با ۱۸ هزار نفر قرار دارد. اما همین آمار نیویورک دو برابر آمار رسمی اعلام شده کشور چین با ۳ هزار و ۳۰۰ قربانی است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.