نرخ تورم در سال ۱۳۹۸ به ۴۱٫۲ درصد رسید

به اشتراک گذاشتن



منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

رئیس‌کل بانک مرکزی ایران در گزارشی نرخ تورم سال ۱۳۹۸ را معادل ۴۱٫۲ درصد اعلام نمود، مرکز آمار ایران نیز نرخ رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت این کشور را در سال گذشته به‌ ترتیب منفی ۷٫۶ و صفر درصد اعلام کرد.

خبرگزرای تسنیم در گزارش روز جمعه ۱۰ آوریل ۲۰۲۰ عنوان کرد «رئیس‌کل بانک مرکزی در اینستاگرام نرخ رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت کشور در ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ را به‌ترتیب منفی ۶٫۷ و مثبت ۱٫۳ درصد اعلام می‌نماید.»

همچنین بانک مرکزی در این گزارش «نرخ تورم سال ۱۳۹۸ را معادل ۴۱٫۲ درصد اعلام نموده است.»

گزارش بانک مرکزی ایران در حالی منتشر می‌شود که مرکز آمار ایران نرخ رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت کشور در ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ را به‌ترتیب منفی ۷٫۶ و صفر درصد اعلام می‌کند.»

این مرکز نرخ تورم در ایران را نیز «در سال ۱۳۹۸ معادل ۳۴٫۸ درصد گزارش نموده است.»

گفتنی است، دولت روحانی در ۲۴ سال گذشته رکورددار بالاترین نرخ تورم در ایران شد. پیش از این، در سال ۱۹۹۵، دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی، تورم از ۴۰ درصد عبور کرد و به مرز ۵۰ درصد نزدیک شده بود.

بر همین اساس، بعد از دولت هاشمی رفسنجانی، دولت حسن روحانی، رکوردار تورم بیش از ۴۰ درصدی در ایران است؛ طی ۲۴ سال اخیر تورم در هیچ مقطعی در ایران، به بیش از ۴۰ درصد نرسیده بود.

این در حالی است که سال‌های اخیر، حسن روحانی، بارها شعار تورم تک رقمی را تکرار می‌کرد که تنها به صورت مقطعی و موقت محقق شد و چندان دوام نیاورد.





منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *