رسانه خبری پیامِ ایرانی

نخستین مورد ابتلا به کرونا در یمن ثبت شد | جهان | DWیمن، تنها کشور عربی‌زبانی که در آن موردی از ابتلا به ویروس مرگ‌زای کرونا (سارس‌کو-۲) گزارش نشده بود نیز به جمع کشورهای کرونا‌زده پیوست. 

روز جمعه، ۲۲ فروردین (۱۰ آوریل) کمیته ملی مبارزه با پاندمی کرونا از ثبت نخستین فرد مبتلا به کووید ۱۹ (بیماری ناشی از کرونا) در شهر ساحلی “السحر” واقع در استان حضرموت این کشور خبر داد. 

به گفته این کمیته، فرد بیمار تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد و در ساعات گذشته تغییری در وضعیت جسمی او حاصل نشده است. 

بر اساس برخی گزارش‌ها مسئولان محلی “السحر” رفت‌وآمد به این شهر را ممنوع اعلام کرده‌اند و از شهروندان خواسته‌اند خانه‌های خود را ترک نکنند.

تشدید “شدیدترین بحران انسانی” 

در هفته‌های اخیر سازمان‌های امدادگر نسبت به بروز فاجعه‌بار کرونا در یمن هشدار داده بودند.

سازمان ملل پیش از ثبت نخستین مورد کرونا در یمن تاکید کرده بود که “شدیدترین بحران انسانی” در این کشور جنگ‌زده در حال وقوع است و حدود ۸۰ درصد ساکنان این کشور (بیش از ۲۴ میلیون نفر) نیازمند کمک‌های فوری خارجی هستند. 

اکنون انتظار می‌رود که جامعه جهانی در روزها و هفته‌های آینده شاهد شیوع جهشی این بیماری در فقیرترین کشور شبه‌جزیره عرب باشد.

بانک جهانی روز دوم آوریل از اختصاص ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار کمک اضطراری به سازمان بهداشت جهانی و مقام‌های محلی یمن جهت بهبود ظرفیت‌های مهار و درمان کووید ۱۹ خبر داد.

سیستم درمانی یمن طی پنج سال جنگ داخلی به‌شدت صدمه دیده و در برابر گسترش این بیماری به‌شدت آسیب‌‌پذیر است.

این کشور پیش از این نیز با بیماری‌های عفونی نظیر وبا، دیفتری و تب دنگ دست و پنجه نرم کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.