بیش‌فعالی کرونا در آلمان و بلژیک؛ کمترین نرخ مرگ و میر در اسپانیا

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مرگ و میر ناشی از کرونا در بلژیک از ۳۰۰۰ مورد فراتر رفت، در حالی که در اسپانیا کمترین میزان خود را از ۲۴ مارس گذشته، به ثبت رساند. آلمان برای چهارمین روز پیاپی پس از افت چند روز، ثبت موارد تازه ابتلاء را تجربه می‌کند.

بلژیک، ۴۲۶ مورد مرگ و میر جدید ناشی از ویروس را اعلام کرد و تعداد کل مرگ و میر در این کشور به ۳۰۱۹ مورد افزایش یافته است.

بلژیک همچنین ۱۶۸۹ مورد تازه ابتلاء را اعلام کرد که مجموع موارد ابتلاء را به ۲۶۶۶۷ مورد رساند.

در اسپانیا، ۶۰۵ مورد مرگ و میر تازه به ثبت رسید که شمار متوفیان را به ۱۵۸۴۳ مورد رساند. وزارت بهداشت اسپانیا اظهار داشت که شمار مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا بار دیگر در روز جمعه ۱۰ آوریل، کاهش یافت اما مجموع ابتلاء به این ویروس از ۱۵۲۴۴۶ مورد در روز پنج‌شنبه به ۱۵۷۰۲۲ نفر در امروز جمعه ۱۰ آوریل، رسید.

داده های انستیتو بیماری‌های عفونی رابرت کخ نشان داد که شمار موارد قطعی ابتلاء به کروناویروس در آلمان، ۵۳۲۳ مورد در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته و به ۱۱۳۵۲۵ مورد در روز جمعه ۱۰ آوریل ، رسیده است که افرایش موارد برای چهارمین روز متوالی پس از کاهش چند روزه آن است.

شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آلمان با افزایش ۲۶۶ نفر به دو هزار و ۳۷۳ نفر رسید.

در مجارستان ، داده‌های دولت در روز جمعه ۱۰ آوریل ، نشان داده است که موارد ابتلا به این ویروس با ۲۱۰ مورد تازه به ۱۱۹۰ افزایش یافته است. این بزرگترین افزایش روزانه در شمار مبتلایان از زمان انتشار ویروس در این کشور است.

سخنگوی دولت در لهستان امروز جمعه ۱۰ آوریل، اظهار داشت که ممکن است این کشور در روزهای آینده، شاهد پیک ابتلاء به کرونا باشد که با گذشت زمان، بتدریج فروکش خواهد کرد. لهستان تا پنجشنبه ۹ آوریل، ۵،۵۷۵ مورد تازه ابتلاء تأییده شده و ۱۷۴ مورد فوت را گزارش کرده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *