رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ شمار مبتلایان در آمریکا به مرز نیم میلیون نفر می‌رسد


مقام‌ها می‌گویند آمارها در نیویورک در حال تثبیت شدن استحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

مقام‌ها می‌گویند آمارها در نیویورک در حال تثبیت شدن است

دونالد ترامپ می‌گوید تاکنون ۲ میلیون تست کرونا در آمریکا انجام شده که به این لحاظ این کشور را بسیار جلوتر از بقیه دنیا انداخته و همزمان تست های جدیدی که با اندازه گیری آنتی‌بادی در شناسایی مبتلایان و بهبودیافتگان کمک می کنند به زودی به بازار خواهند آمد. همزمان شما مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا در حال نزدیک شدن به مرز ۵۰۰ هزار نفر است.

آقای ترامپ که عصر جمعه به همراه اعضای گروه ویژه مقابله با کرونا در کاخ‌سفید در کنفرانس خبری روزانه شرکت کرده بود همچنین با تمجید از همکاری مردم آمریکا و محدودیت‌هایی که به گفته او “باعث نجات هزاران نفر شده” از تغییر منحنی مدل‌های پیش‌بینی کرونا در کشورش خبر داد و گفت که اکنون تخمین زده می‌شود که تعداد جان باختگان کرونا در ایالت متحده “بسیار کمتر از ۱۰۰ هزار نفر” باشد.

مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا هفته گذشته بر اساس یک مدل پیش‌بینی اعلام کرده بود که گمان می‌کند بین ۱۰۰ تا ۲۴۰ هزار آمریکایی قربانی کووید۱۹ شوند.

اما اکنون آقای ترامپ و مقام‌های مرکز کنترل بیماریها می‌گویند قرنطینه حدود ۹۰ درصد کشور و رعایت فاصله‌گیری فیزیکی از سوی مردم آمریکا منجر شده که برآوردها کاهش یابد.

حق نشر عکس
Reuters

Image caption

در نیویورک مقام‌ها از گورهای موقت گروهی برای دفن اجساد استفاده می‌کنند

نیویورک؛ از گورهای موقت دست‌جمعی تا خبرهای خوش از مهار تعداد مبتلایان

روز جمعه همچنین گزارش شد که آمار مبتلایان و بستری‌شدگان کرونا در نیویورک کاهش یافته که به گفته آقای ترامپ می‌تواند از توقف شیب منحنی در این ایالت خبر دهد.

شهر نیویورک اکنون کانون اصلی کرونا کرونا در جهان است و با عبور تعداد جان باختگان آن از آمار ووهان و همچنین جمع مبتلایان کرونا در این ایالت که فراتر از ۱۶۰ هزار نفر اعلام شده، بیشتر از هر کشور دیگری در جهان (به استثناء آمریکا) بیمار مبتلا به کووید۱۹ دارد.

با این حال، اندرو کومو، فرماندار این ایالت طی چند روز گذشته از کاهش و ثبیت شمار تازه بستری‌شدگان در این ایالت گزارش داده و ابراز امیدواری کرده که این نشانه‌ای از چرخش نوک پیکان منحنی به سوی پایین باشد.

با این حال، آقای کومو هشدار داده که ممکن است آمار جان باختگان کرونا طی چند روز آینده همچنان رو به افزایش دیده شود چرا که کسانی که طی دو هفته گذشته به این ویروس مبتلا شده‌اند، ممکن است اکنون با وخامت حال و بستری و مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا کنند و در نهایت بخشی از آنها تسلیم کووید۱۹ شوند.

بیشتر بخوانید

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

نیویورک بزرگترین کانون کرونا در جهان

بریتانیا؛ شمار قربانیان در یک روز به مرز ۱۰۰۰ نفر رسید

در همین حال، در آنسوی اقیانوس اطلس، در حالی که لندن بدون هیاهوی معمول جمعه شب‌ها، سوت و کور مانده، آمار قربانیان کرونا در بریتانیا تنها طی ۲۴ ساعت گذشته به مرز یک هزار نفر رسیده است.

همزمان دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اعلام کرده بوریس جانسون، نخست‌وزیر، با بهبودی نسبی توانسته در ۲۴ ساعت گذشته چند قدمی راه برود.

مدل پیش‌بینی آی‌اچ‌ام‌ای که در دانشگاه ایالت واشنگتن تهیه شده روز جمعه تخمین زد که تعداد قربانیان کووید۱۹ در بریتانیا تا پایان موج اول کرونا – که چهارم اوت برآورد شده – به حدود ۳۸ هزار نفر برسد.

هم اکنون، برابر وبسایت داده‌شمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، بریتانیا ۷۴ هزار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی کرده و تا عصر جمعه، دهم آوریل، بیش از ۸۹۰۰ نفر در این کشور بر اثر کووید۱۹ جان باخته‌اند.

همین مدل تعداد قربانیان در آمریکا را تا چهارم اوت حدود ۶۲ هزار نفر برآورد کرده است و همین باعث شد که دونالد ترامپ، روز جمعه نسبت به کاهش چشمگیر آمار پیش‌بینی شده ابراز خشنودی کند.

تست‌های آزمایش پادتن در خون ‘به زودی وارد بازار می‌شوند’

به گفته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، سازمان غذا و داروی این کشور در حال بررسی اعتبار و پایایی تست‌های جدیدی است که با اندازه‌گیری پادتن (آنتی‌بادی) در خون می‌تواند به افراد کمک کند که بدانند آیا به ویروس کرونا آلوده شده اند یا خیر و این که آیا سیستم ایمنی بدن آنها در برابر این ویروس ایمن شده یا خیر.

به گفته کارشناسان، چنین تستی می‌تواند زمینه‌ساز کاهش محدودیت‌های قرنطینه شود؛ چرا که کمک خواهد کرد با شناسایی فوری افراد مبتلا و افراد ایمن، از شیوع مجدد کرونا در محلات و شهرها جلوگیری کرد و همزمان با افراد برای بازگشت به محل کار و فعالیت‌های روزانه اطمینان داد.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

کشمکش بر سر گردهمایی‌های عید پاک در آمریکا

رکود اقتصادی که ممکن است در ۱۰۰ سال گذشته بدترین باشد

در حالی که آمار مرگ بر اثر کرونا در دنیا به بیش از ۱۰۱ هزار نفر و شمار مبتلایان به بیش از یک میلیون و ۶۷۰ هزار نفر رسیده، صندوق بین‌المللی پول هشدار داد اقتصادی جهانی به سمت رکودی به شدت رکود بزرگ دهه ۱۹۳۰ میلادی می‌رود. در همین حال آمار تازه نشان می‌دهد در چند هفته گذشته در آمریکا هفده میلیون نفر بیکار شده‌اند.

با ادامه شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های رفت و آمد و تعطیلی‌های گسترده در بسیاری از کشورهای دنیا، اوضاع اقتصادی روز به روز چشم‌اندازی نامطلوب‌تر پیدا می‌کند.

در همین حال وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا که دیروز بر سر یک برنامه اضطراری اقتصادی به توافق رسیدند از آن استقبال کردند. این وزرا درخواست ایتالیا برای انتشار اوراق قرضه اروپایی که بدهی‌های توقف فعالیت های اقتصادی را سرشکن کند نپذیرفتند. اولاف شولتز وزیر اقتصاد آلمان گفت توافق بر سر این برنامه نشانه همبستگی و قدرت اروپا است. روبرتو گوآلتیری وزیر اقتصاد ایتالیا هم از این توافق استقبال کرد اما گفت کشورش به دنبال خواسته‌های بیشتری است.

اگر این توافق به تصویب نهایی برسد، پانصد میلیارد یورو فورا برای جلوگیری از ورشکستگی‌ها آماده بود. این پول از طریق ساز و کار مورد علاقه آلمان به نام ساز و کار ثبات اروپایی فراهم می‌شود که هشت سال پیش شکل گرفت. با این حال بانک مرکزی اروپا معتقد است این مشوق‌های اقتصادی کافی نیستند حتی با در نظر گرفتن ۱۱۰ میلیارد دلاری که موقتا برای پرداخت وام به جبران بیکاری وسیع مردم پیشنهاد شده است.

در همین حال آلمان و فرانسه دو اقتصاد بزرگ اروپا خود را آماده رکود اقتصادی دردناکی می‌کنند و تولید ناخالص ملی این کشورها در حد بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است. در آلمان انتظار می‌رود در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ اقتصاد این کشور ده درصد کوچکتر شود و کاهش تولید ناخالص ملی این کشور دو برابر بحران مالی جهانی در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ باشد.

حق نشر عکس
Reuters

Image caption

مراسم عید پاک در کلیسایی در فرانسه

بانک مرکزی فرانسه هم گفته این کشور از نظر فنی در رکود است و در سه ماهه اول سال بدترین عملکرد اقتصادی را از پایان جنگ جهانی دوم داشته است. تخمین زده شده هر دو هفته محدودیت و تعطیلی، اقتصاد فرانسه را یک و نیم درصد کوچک می‌کند.

امروز همچنین وزرای انرژی بیست اقتصاد بزرگ دنیا، گروه بیست، در یک کنفرانس ویدئویی شرکت می‌کنند تا راه‌های تثبیت بازارهای جهانی نفت را بررسی کنند.

اعضای کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، و روسیه دیروز پس از مذاکراتی طولانی توافق کردند تولید نفت را روزی ده میلیون بشکه کاهش دهند. این مذاکرات پیشتر به علت اختلاف نظر عربستان و روسیه بی‌نتیجه مانده بود. با این حال احتمال دارد این توافق نیز پابرجا نماند چرا که مکزیک نمی‌خواهد تولید نفتش را کاهش دهد. مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک می‌گوید برای کاهش تولید نفت با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به توافق رسیده است که البته این یک چهارم کاهشی است که بقیه تولیکنندگان نفت از مکزیک می‌خواهند.

عربستان سعودی بزرگترین تولیدکننده نفت دنیا و رئیس فعلی گروه بیست می‌گوید بازتوانی اقتصاد جهانی پس از بحران کرونا نیاز به جریان مداوم انرژی ارزان‌ دارد.

حق نشر عکس
Reuters

Image caption

قزاق‌ها در مسکو در روز عید پاک

در حالیکه اروپا به دلیل شیوع بیماری نتوانسته عید پاک را جشن بگیرد در برخی کشورها از راههای ابتکاری استفاده شده از جمله در آلمان که مراسم عبادی بجای کلیسا در یک پارکینگ عظیم خودرو برگزار شده و شرکت‌کنندگان با خودرو در مراسم حضور یافته، از داخل ماشین یا از دریچه سقف خودروها در مراسمی که بر پرده بزرگی انداخته شده بود شرکت کردند.

امروز روسیه بالاترین میزان ابتلای روزانه به کرونا را تجربه کرد و به گفته آناستازیا راکووا معاون شهردار مسکو ظرفیت آمبولانس‌ها و بیمارستانهای این شهر تقریبا تکمیل شده است. در این کشور ۱۲ هزار نفر مبتلا شده و ۹۴ نفر جان‌باخته‌اند.

حق نشر عکس
Reuters

Image caption

صف خرید مایحتاج در هاوانا

در همین حال به نظر می‌رسد یکی از واکنش‌های روس‌ها به بحران کرونا نوشیدن الکل بوده است. به گفته یک نهاد فعال برای کاهش مصرف نوشیدنی های الکلی، مصرف ودکا در هفته آخر مارس، یک سوم و ویسکی پنجاه درصد بیشتر از سال گذشته در همین وقت بوده است. این نهاد می‌گوید بیش از دو سوم روس‌ها نوشیدن الکل را در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر می‌دانند. در بعضی مناطق روسیه فروش نوشیدنی‌های الکلی محدود یا ممنوع شده است.

کوبایی‌ها که چندین دهه است به علت تحریم‌های آمریکا در شرایط کمبود هستند اکنون با محدودیت‌های بیشتری هم مواجه شده‌اند. حمل و نقل عمومی در تمام این جزیره متوقف و زدن ماسک اجباری شده و سوپرمارکت‌های بزرگ برای جلوگیری از هجوم مردم برای خرید تعطیل شده‌اند. به برخی از فروشگاه‌ها هم گفته شده از فروش اقلامی که ضروری نیستند خودداری کنند. با این حال نشانه ای در دست نیست که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بخواهد با سبک کردن کردن تحریم‌ها کمکی به وضعیت اقتصادی این کشور کند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دانلود آهنگ سمیر به نام شکوهlatvia 0-10 england chile arbol costa rica 0-2 canada دانلود آهنگ کارن به نام یادت بماندAlireza Ahadikuwait zip code salmiya 1,763blue dream strain small ganglion cyst wristchad 60 sjsu monaco shape virgin river season 4 netflix ukدانلود آهنگ مسعود صابری به نام من