رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در آلمان؛ فقط در یک ایالت موردی از کرونا دیده نشده است | آلمان | DWپای ویروس کرونا تقریبا به همه ایالت‌های آلمان رسیده است. قفسه‌های خالی فروشگاه‌ها نشان می‌د‌هند که مردم در چند روز اخیر هر چه دم دست‌شان رسیده را خرید‌ه، به خانه برده‌اند. به عنوان مثال فروش کنسرو، ماکارونی، صابون و مواد ضدعفونی‌کننده در آلمان به شدت افزایش یافته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نخستین موارد ابتلا به بیماری کرونا در ایالت‌های مکلنبورگ – فورپومن و زائرلند نیز گزارش شده است. ویروس کرونا اکنون در همه ایالت‌های آلمان به جز ایالت زاکسن-آنهالت شیوع پیدا کرده است. در ایالت‌های شرقی آلمان تورینگن و ساکسن نیز کرونا ثبت شده است.

در ایالت مکلنبورگ-فورپومن دو مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است. به گفته مارلیز کوهن، مسئول اداره بهداشت ناحیه گرایفسفلد که هر دو مورد ابتلا به کرونا از آن گزارش شده، افراد بیمار در منازل خود قرنطینه شدند.

اما درباره جزئیات ابتلا به ویروس کرونا در ایالت زائرلند هنوز توضیحی داده نشده است. قرار است مسئولین اداره بهداشت این ایالت در این خصوص اطلاع‌رسانی کنند.

«خطر شیوع در آلمان متوسط است»

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آلمان اکنون به ۱۹۶ نفر رسیده است. اکثر افراد مبتلا به بیماری کرونا در ایالت‌های نوردراین‌-وستفالن، بایرن و بادن-وورتمبرگ آلمان اقامت داشته‌اند.

لارس شاده، یکی از مدیران انستیتوی “روبرت کوخ”، هشدار می‌دهد که امکان موارد بیشتر ابتلا به کرونا و شیوع آن در آلمان وجود دارد اما خطر آن در حال حاضر برای مردم همچنان در سطحی “متوسط” ارزیابی می‌شود.

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان هم گفته است روز چهارشنبه چهارم مارس دولت آلمان درباره وضعیت کرونا در این کشور توضیح خواهد داد.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب لایپزیگ به خاطر کرونا برگزار نمی‌شود

نمایشگاه بین‌المللی کتاب لایپزیگ که با ۳۰۰ هزار بازدیدکننده در سال از نمایشگا‌ه‌های مهم کتاب در جهان محسوب می‌شود، به خاطر خطر ناشی از گسترش پرشتاب ویروس جدید کرونا لغو شده است.

این نمایشگاه قرار بود در روزهای ۱۲ تا ۱۵ مارس (۲۲ تا ۲۵ اسفند) برگزار شود. این تصمیم را مسئولان شهر لایپزیگ و دست‌اندرکاران نمایشگاه لایپزیگ گرفته‌اند. در سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ شرکت انتشاراتی از ۴۶ کشور جهان در نمایشگاه کتاب لایپزیگ شرکت کرده بودند.

عفونت‌ها خفیف هستند

در آلمان دوره‌های شدید بیماری کرونا که به کووید-۱۹ مشهور شده و به ریه‌ها آسیب می‌رساند بسیار نادر بوده و مرگ ناشی از این بیماری در حالت شدید هنوز در آلمان ثبت نشده است. افرادی که به ویروس Sars-CoV-2 مبتلا هستند را هم نباید جزو بیماری کرونا حساب کرد.

علاوه بر آن اکثریت قریب به اتفاق افراد مبتلا به کرونا فقط علائم سرماخوردگی دارند که به سرعت فروکش می‌کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

طبق اطلاعاتی که تاکنون از گوشه و کنار جهان جمع‌آوری شده حدود ۱۵ درصد از افرادی که ویروس کرونا داشته‌اند دچار مرحله حاد بیماری شدند که بیشتر آنها افراد سالخورده بودند و یا بیماری‌های قبلی داشته‌اند.

قرنطینه و جداسازی افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تا حدودی توانسته است جلوی گسترش و شیوع ویروس جدید را بگیرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.