رسانه خبری پیامِ ایرانی

۱۴ زن زندانی در زندان اوین به تبعید مریم اکبری منفرد واکنش نشان دادند<![CDATA[10 ساعت،۲۷ دقیقه

استان‌وایر- ۱۴ تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند زنان زندان «اوین» در اعتراض به تبعید «مریم اکبری منفرد» به زندان سمنان، نامه سرگشاده‌ای منتشر کرده و از او به عنوان « ستون محکمی که شور و نشاط بی‌دریغ و انگیزه و عشق به مقاومت را در بند می‌دمید» یاد کرده‌اند.

متن کامل و اسامی امضا کنندگان این نامه در سایت خبری «هرانا» منتشر شده است.

مریم اکبری منفرد که دوازدهمین سال از دوران محکومیت خود را سپری می‌کند، روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ از زندان اوین به سمنان تبعید شد. زندانیان محبوس در این زندان در نامه خود با اشاره به این‌که او یکی از قدیمی‌ترین زندانیان سیاسی ایران است، نوشته‌اند: «او یادگار و بازمانده خانواده‌ای است سیاسی که بهای بسیار سنگین اعدام چهار فرزندشان را پرداخته‌اند و در تمامی این سال‌ها همواره با اعمال انواع فشارها و محدودیت‌ها مواجه بوده است؛ همانند محرومیت از حتی یک روز مرخصی!»

مریم اکبری منفرد دی ۱۳۸۸، در ادامه اعتراضات به انتخابات پرمناقشه ریاست جمهوری بازداشت و به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

هم‌بندیان سابق این زندانی سیاسی در بخشی از نامه خود نوشته‌اند: «ما با بهت و ناباوری شاهد رفتن زنی پاک‌باخته و استوار بودیم که بی‌هیچ تزلزلی و با همان روحیه‌ پر شور همیشگی، با لبی خندان، چشمانی درخشان و سرود خوان بار سفر بسته، وداع کرد و رهسپار تبعیدگاه شد.»

نویسندگان نامه در پایان ضمن یادآوری مقاومت مریم اکبری منفرد در برابر دشواری‌هایی که او و خانواده‌اش در راه دادخواهی و عقاید و باورهایشان متحمل شده‌اند، برای او آرزوی سربلندی و استواری کرده‌‌اند.

تبعید مریم اکبری منفرد تنها نمونه‌ای از این اقدام در روزهای گذشته نیست، طی دوماه گذشته تعدادی از زندانیان سیاسی زن و مرد از بندهای سیاسی زندان‌های مختلف به زندان‌های دیگر شهرها منتقل شده‌اند و در برخی از موارد این انتقال بدون اطلاع زندانی و به اجبار رخ داده است.

در روزهای ۲۹ مهر تا ۱۷ آبان نیز «نسرین ستوده» و «مریم ابراهیم وند» به زندان «قرچک» ورامین و «سکینه پروانه» به زندان قوچان فرستاده شدند.

۳۰ مهر۱۳۹۹، «یاسمن آریانی» و مادرش، «منیره عربشاهی» از زندان اوین به زندان «کچویی» کرج و «سمانه نوروز مرادی» به زندان لاکان رشت انتقال یافتند.

پنجم بهمن‌ سال جاری، «گلرخ ایرایی»، زندانی سیاسی از زندان قرچک ورامین به زندان آمل تبعید شد.

 سه زندانی زن دیگر، از جمله «سپیده فرهان» و «مژگان کشاورز» از بند سیاسی زنان زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شده‌اند.

در آخرین مورد از این انتقال‌ها نیز «سپیده قلیان» نیمه‌شب چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ درحالی‌که درخواست انتقال به زندان سپیدار اهواز را داده بود، با دست‌بند و پابند، بدون اطلاع قبلی به زندان بوشهر منتقل شد.

از میان امضا کنندگان این نامه، «راحله احمدی» به مرخصی درمانی یک هفته‌ای اعزام شده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.