رسانه خبری پیامِ ایرانی

بیانیه‌ انتقادی کاخ سفید از عملکرد صدای آمریکا۸ hours, 43 minutes

«کاخ سفید» با انتشار بیانیه‌ای از عملکرد صدای آمریکا انتقاد کرد. در این بیانیه آمده است این رسانه به جای اینکه مروج آزادی و دموکراسی باشد بیشتر تبلیغات حکومتی دشمنان آمریکا، چین، ایران و روسیه را ترویج می‌کند. 

این بیانیه که در تاریخ پنجشنبه ۲۱ فروردین ماه منتشر شده با عنوان «صدای امریکا پول شما را برای تبلیغات کشورهای خارجی صرف می‌کند» خطاب به مردم آمریکا گفته است این رسانه مالیات ‌آنها را صرف تبلیغ کشورهایی مانند ایران، چین و روسیه می‌کند.

در این بیانیه، از بخش فارسی صدای امریکا به طور خاص انتقاد شده و آمده: سال گذشته صدای آمریکا به بازنشر و دیده شدن توییت‌های‌ «جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران کمک می‌کرد در حالی که ظریف مشغول تهدید آمریکا بود. 

براساس این بیانیه، صدای آمریکا که در زمان جنگ جهانی دوم شکل گرفته برای سال‌ها وظیفه خود را که ترویج آزادی و دموکراسی است برای مخاطبانش در سراسر دنیا انجام می‌داده است اما این روزها این رسانه به تبلیغ کشورهای دیگر می‌پردازد.

در ابتدای این بیانیه آمده: صدای آمریکا هر ساله ۲۰۰ میلیون دلار برای وظیفه‌اش که «گفتن داستان آمریکایی‌ها» و «معرفی سیاست‌ها و برنامه‌های ایالات متحده آمریکا» به تمام مردم جهان است، خرج می‌کند. اما این روزها این رسانه به تبلیغ کشورهای دیگر می‌پردازد.

ساعتی بعد «آماندا بنت»، مدیر کل صدای آمریکا جوابیه‌ای منتشر کرد. او در جوابیه خود با استناد از منشور این سازمان از فعالیت رسانه تحت مدیریتش دفاع کرد. او نوشته است صدای آمریکا باید برای نشان دادن تمام زوایا موضوعات آزاد باشد و در واقع براساس قانون صدای آمریکا که از سوی رییس جمهور «جرالد فورد» در سال ۱۹۷۶ امضا شده، این وظیفه را به عهده دارد.

صدای آمریکا از سال ۱۹۴۲ کار خود را در شهر واشنگتن دی سی، پایتخت ایالت متحده آمریکا است آغاز کرد. در حال حاضر وب‌سایت این رسانه به ۴۶ زبان فعالیت می‌کند.

 

مطالب مرتبط:

یک ایرانی در مهمانی کارآفرینان کاخ سفید

رده‌بندی جهانی آزادی رسانه‌ها ۲۰۱۸ : کین‌آفرینی به روزنامه‌نگاران دمکراسی‌ها را تهدید می‌کند

وضعیت آزادی رسانه‌ها: ایران رتبه ۱۷۰ در میان ۱۸۰ کشور

شورای عالی فضای مجازی ایران در میان ۲۰ نهاد سرکوبگر آزادی رسانه‌ها

نوروز در کاخ سفید

دروغ های حکومتیِ پایان ۹۸ (بخش چهارم):ادعای «سقوط هواپیمای اوکراینی، مصوبه جلسه کاخ سفید بود»منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.