آمریکا؛ اولین کشوری که شمار فوتی‌های کرونایی آن از مرز ۲۰۰۰ تن در روز گذشت

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

با افزایش شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس جدید کرونا، ایالات متحده آمریکا اکنون لقب اولین کشوری را گرفته که در آن شمار فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت از مرز دو هزار تن گذشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز و بنا به آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی جمعه ۱۰ آوریل ۲۰۲۰ تعداد ۲۱۰۸ تن در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان باختند.

تاکنون در ایالات متحده آمریکا در مجموع ۱۸۵۸۶مورد فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده و با این حال آمریکا از نظر تعداد قربانیان تا حدود زیادی به شمار قربانیان در ایتالیا که تاکنون به ۱۸۸۴۹ مورد فوتی رسیده، نزدیک شده است.

جهش در شمار فوتی‌ها در خانه‌های سالمندان فرانسه

از سویی در کشور فرانسه نیز پس از آن که شمار جان باختگان در خانه‌های سالمندان جهش یافت، تعداد موارد فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به نزدیک به ۹۸۷ تن یا به %۸ افزایش یافته و تاکنون به ۱۳۱۹۷ مورد رسیده است.

همچنین در فرانسه تعداد افرادی که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند با افزایش تدابیر قرنطینه‌ای در کشور کاهش یافته است.

تعداد موارد اتبلا به ویروس کرونا در این کشور نیز با ۷۱۲۰ مورد افزایش به ۱۲۴۸۶۹ تن رسیده است.

یک مقام مسئول در وزارت کشور فرانسه گفت تعداد کل قربانیان و مبتلایان در این کشور رو به افزایش است زیرا که از مجموع ۷۴۰۰ خانه سالمندان تنها کمتر از ۵۰۰۰ خانه سالمندان داده‌ها و آمار مربوط به خود را به دولت ارائه داده‌اند.

وزارت بهداشت فرانسه جمعه اعلام کرد تعداد موارد بستری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بالغ بر ۷۰۰۴ تن با کاهشی به میزان ۶۲ مورد یا ۰٫۹ در صد است. این در حالی است که این تعداد به میزان یک درصد در روز پنج‌شنبه کاهش یافته بود.

از زمان ظهور و انتشار بیماری کرونا در چین در ماه دسامبر گذشته و بنا بر آمار ارائه شده از سوی خبرگزاری فرانسه با استناد بر منابع رسمی ابتلا به ویروس جدید کرونا که در سرتاسر جهان به طرز فزاینده‌ای در حال شیوع است تا ساعت ۱۷:۳۰ روز جمعه منجر به فوت دست‌کم ۱۰۰ هزار نفر شده که نزدیک به %۷۰ از این تعداد تلفات، در اروپا هستند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *