رسانه خبری پیامِ ایرانی

انتصاب دو مدیر فدراسیون توسط وزیر ورزش و جوانان؛ دخالت مکتوب دولت در ورزش<![CDATA[11 ساعت،۳۲ دقیقه

استان وایر- درحالی که انتخاب و انتصاب دبیر، اعضای هیات رییسه و مدیران فدراسیون‌های ورزشی طبق قوانین کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون‌های جهانی، برعهده رییس یا اعضای هیات رییسه فدراسیون‌های ملی است، امروز «مسعود سلطانی‌فر»، وزیر ورزش و جوانان ایران حکم دو مدیر را در فدراسیون غریق نجات و غواصی ایران امضا و صادر کرد.

طبق تصمیم وزیر ورزش و جوانان، «مجتبی ارشدی خزاقی» به عنوان دبیر و «مهدی مستجاب الدعوه» به عنوان عضو جدید هیات رایسه این فدراسیون منصوب شده‌اند.

به گزارش «مهر»، مهدی مستجاب‌الدعوه پیش از ریاست مهدی حیدری در فدراسیون نجات غریق و غواصی، سرپرستی این فدراسیون را عهده‌دار بود.

او هم‌چنین اسفند سال ۱۳۹۸ در انتخابات ریاست فدراسیون دوومیدانی، به سود «افشین داوری»، از انتخابات این فدراسیون کناره‌گیری کرد. رسانه‌های ایران این انتخابات را «مهندسی شده» و افشین داوری را گزینه وزارت ورزش و جوانان معرفی کرده بودند.

طی یک دهه اخیر، کمیته بین‌المللی المپیک، به کرات در نامه‌نگاری با کمیته المپیک و وزارت ورزش ایران، از «عدم استقلال فدراسیون‌های ملی ایران» به عنوان دغدغه و نگرانی خود یاد کرده است.

سال ۱۳۹۵ روسای فدراسیون‌های ورزشی ایران در نامه‌ای خطاب به کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کردند که استقلال دارند و صرفا از سوی دولت جمهوری اسلامی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

انتصاب دو مدیر بالارتبه در فدراسیون نجات‌ غریق و غواصی ایران، نمونه بارز «دخالت سیاست در امور فدراسیون‌ها» قلمداد می‌شود.

پیش از این برخی از فدراسیون‌های ورزشی ایران به دلیل حساسیت‌های فدراسیون‌های بین‌المللی در این زمینه، مورد تهدید یا تعلیق قرار گرفته بودند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

 

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.