رسانه خبری پیامِ ایرانی

با شیوع کرونا به آزادی زندانیان زن افغانستان اولویت داده شودمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سازمان عفو بین‌الملل به تازگی با نشر اعلامیه‌ای از دولت افغانستان خواست، در روند آزادی زندانیان مبنی بر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به آزادی زندانیان زن اولویت داده شود.

در این اعلامیه تاکید شده که شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال افزایش است و زندانیان زن با کودکان‌شان در زندان هستند و آنها در معرض تهدید بیشتر قرار دارند.

براساس این اعلامیه، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد و زندانیان که در محل‌های شلوغ قرار دارند در خطر جدی هستند و در برخی سلول‌ها زندان، نزدیک به پنج نفر نگهداری می‌شوند که آنها به لوازم بهداشتی دسترسی ندارند.

سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرده است که از فرمان محمد اشرف‌غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان مبنی به آزادی زنداینان ۱۰ روز می‌گذرد، اما هنوز هیچ زندانی آزاد نشده است.

محمد اشرف‌غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان اخیراً به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با صدور فرمانی خواهان آزادی ۱۰ هزار زندانی از زندان‌های این کشور شد.

در همین حال، مسئولان اداره تنظیم زندان‌های افغانستان به رسانه‌ها گفته اند، فرمان رئیس‌جمهوری کشور بر آزادی شماری از زندانیان تطبیق شده و این روند ادامه دارد.

هم چنان در پی فرمان رئیس‌جمهوری افغانستان مبنی بر آزادی ۱۰ هزار زندانی، اخیراً در زندان زنانه ولایت هرات در غرب افغانستان درگیری صورت گرفت که در نتیجه چند نگهبان این زندان زخمی شدند.

مقام‌های ولایت هرات گفتند، شماری از زندانیان زن مبنی بر اینکه چرا اسامی آنها در فهرست آزادشدگان نیست اعتراض کردند و دست به آشوب زدند.

اما عفو بین‌الملل از دولت افغانستان خواسته که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، زندانیان زن هرچه زودتر آزاد شوند و در محل‌های کم‌خطر انتقال یابند.

قابل ذکر است که تعداد مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۵۵۵ نفر رسیده است که برخی رسانه‌های خبری به نقل از منابع گزارش دادند که ۲۰ کارمند ریاست جمهوری افغانستان نیز به این ویروس مبتلا شده اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

fie laursen nasty lyrics 1960 chile earthquake Macaroonsandorra what to do belgium europe corona test horsens "Decoding the ancient tale of mass suicide in the Judaean desert | Aeon Essays" 8 brothers inc NeghahAmin Kiaeiazerbaijan airport فاطمه شکریMehdi Javaherikhahcathedral of notre dame today