رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | ویروس کرونا؛ محمد کریمی به مرخصی اعزام شد


خبرگزاری هرانا – محمد کریمی، زندانی سیاسی امروز سه‌شنبه ۱۳ اسفندماه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. آقای کریمی در تاریخ ۳ مردادماه امسال بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت یک ساله خود به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۸، محمد کریمی، زندانی سیاسی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

پس از شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش نگرانی ها از سرنوشت صدها هزار زندانی، رئیس قوه قضائیه طی دو بخشنامه در اسفندماه سال جاری به هدف کنترل وضعیت بهداشتی زندانها شرایطی را برای اعزام به مرخصی زندانیان اعلام کرد که عمدتا شامل زندانیان مالی و همینطور زندانیان با محکومیت کمتر از ۵ سال می شد.

این شرایط در مورد زندانیان سیاسی سختگیری مضاعفی دارد علاوه بر اینکه مسئولان قضایی یا سازمان زندانها در روند اداری مرخصی برخی زندانیان عقیدتی مانع تراشی های فراقانونی می کنند. با این حال در روزهای اخیر تعدادی از زندانیان سیاسی موفق شدند با توسل به این بخشنامه و تامین قرار در به مرخصی اعزام شوند.

اعزام به مرخصی آقای کریمی بر اساس همین بخشنامه صورت گرفته و تا تاریخ ۱۵ فروردین ۹۹ برقرار خواهد بود.

محمد کریمی پیشتر توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران مدتی بعد حکم صادره در مرحله بدوی را عینا تائید کرد.

آقای کریمی نهایتا در تاریخ ۳ مردادماه ۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان اوین منتقل شده بود.

محمد کریمی نخستین بار در مهرماه سال ۹۵ در جریان تجمعی مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران به دلیل در دست گرفتن پلاکاردی انتقادی بازداشت شده و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.