رسانه خبری پیامِ ایرانی

موج جدید ابتلا به کرونا تا ۱۰ روز آینده در تهرانمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

رئیس مدیریت بحران شهرداری تهران اعلام کرد که روند مبتلایان و فوتی‌ها در پایتخت ایران، نسبت به سایر نقاط، رو به افزایش است و وضعیت در این شهر مناسب نیست تا جایی که طی ۱۰ روز آینده موج جدیدی از ابتلا به بیماری کرونا در تهران، مشاهده خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، شنبه ۱۱ آوریل ۲۰۲۰، رضا کرمی محمدی در نشست خبری مجازی، از «افزایش حجم درخواست کالاها» به میزان «۵ تا ۶ برابر» خبر داد.

او از عدم اجرای «دورکاری» به آن طریقی که مدنظر است، اشاره کرد و گفت: «برای دورکاری نیازمند توجه ویژه هستیم».

رئیس مدیریت بحران شهرداری تهران، تاکید کرد که وضعیت بحرانی همچنان بر تهران حاکم است و روند مبتلایان و فوتی‌ها در این شهر نسبت به کل ایران رو به افزایش است.

او با بیان اینکه وضعیت تهران مانند دیگر نقاط ایران نیست گفت: «تا ۱۰ روز آینده موج جدیدی از بیماری در تهران را خواهیم داشت».

کرمی محمدی ادعا کرد که «ضدعفونی معابر تاثیر به سزایی بر کنترل کرونا ندارد»، چون وسعت زیادی دارد و زمان بیشتری برای انجام آن لازم است.

او از ابتلای ۱۳۴ نفر به کرونا در مجموعه شهرداری تهران که در میان آنها یک پزشک و چهار راننده تاکسی جان باخته‌اند، خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران، ۵ آوریل، از آغاز دوباره فعالیت مشاغل و کسب و کارهای کم‌ریسک از ۱۱ آوریل در استان‌ها و ۱۸ آوریل در تهران خبر داده بود. او تاکید کرده بود که «تمام ارکان نظام در مبارزه با کرونا یکپارچه و هماهنگ هستند و هیچ اختلاف نظری در این زمینه وجود ندارد».

این در حالی است که همزمان با شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا در قم، این شهر قرنطینه نشد و بلافاصله سایر شهرهای ایران نیز درگیر این بیماری شد. عدم قرنطینه این شهر، اعلام نشدن آمار دقیق مبتلایان و فوتی‌های کرونا، عدم تعطیلی به موقع کسب و کارها در ایران و متوقف نشدن به موقع پروازها به چین، از مواردی است که باعث شده مدیریت دولت بر این بحران همواره مورد انتقاد قرار بگیرد.

آخرین آمار ابتلا به کرونا در ایران، نشان می‌دهد تعداد بیماران کرونایی به شدت در حال افزایش است. سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز اعلام کرد، آخرین آمار این بیماری نشان می‌دهد، ۷۰ هزار و ۲۹ نفر به کرونا مبتلا شدند که ۴۳۵۷ از آنها جان باختند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، کیانوش جهانپور، از شناسایی ۱۸۳۷ مورد ابتلای جدید به کووید ۱۹، از دیروز تا امروز خبر داد.
جهانپور از جان باختن ۱۲۵ بیمار، طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.