رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتراضات آبان؛ گزارشی از آخرین وضعیت مجید قراباغی در زندان تهران بزرگ / سند


خبرگزاری هرانا – مجید قراباغی شهروند اهل تهران در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۹۸ در رابطه با “اعتراضات آبان ماه” توسط نیروهای اطلاعات سپاه در منزل خود واقع در تهرانسر بازداشت شده بود. وی در تاریخ ۱۰ آذرماه با پایان بازجویی‌ها به زندان تهران بزرگ منتقل شد و از آن زمان تاکنون به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید قراباغی شهروند اهل تهران از اواخر آبان‌ماه ۹۸ به صورت بلاتکلیف در زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

مجید قراباغی در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۸ در رابطه با اعتراضات سراسری سال ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان ماه” توسط نیروهای اطلاعات سپاه در منزل خود واقع در تهرانسر بازداشت شده بود. وی در تاریخ ۱۰ آذرماه با پایان بازجویی‌ها به زندان تهران بزرگ منتقل شد و از آن زمان تاکنون به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد.

آقای قراباغی در شعبه یک دادسرای ناحیه ۳۳ شهید مقدس از بابت “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و قرار بازداشت برای او صادر شده است.

وی در پرونده ای دیگر در شعبه ۷ دادسرای ناحیه ۳۳ شهید مقدس به “حمل و نگهداری یک قبضه کلت کمری غیرمکشوفه” متهم شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده وی درخصوص این اتهام به هرانا گفت: “ماموران در زمان بازداشت، گوشی تلفن همراه مجید را ضبط کرده و پیام‌های آن را خوانده بودند. حدود دو سال قبل یکی از دوستان وی برایش عکس یک سلاح فرستاده بود. بر اساس همین پیام اتهام نگهداری سلاح غیرمکشوفه به مجید وارد کرده‌اند”.

مجید قراباغی، فرزند محمدرضا، متولد ۱۳۶۳ است. وی هم اکنون در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.