رسانه خبری پیامِ ایرانی

پیام رئیس‌جمهوری آلمان: دنیا پس از این دنیای دیگری خواهد بود | جهان | DWرئیس‌جمهوری آلمان با تأکید بر اینکه “ما بر سر دوراهی قرار گرفته‌ایم” خطاب به شهروندان آلمان گفت: «در وضعیت‌های بحرانی دو مسیر برابر ما قرار می‌گیرد: یا هر یک به تنهایی با کنار زدن دیگری و ذخیره آذوقه گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد یا به حس تازه ایجادشده  برای دیگری و جامعه تلاش می‌کند؟ آیا راهی جز پیوستن به خلاقیت خروشانی که در راستای همیاری ایجاد شده باقی می‌ماند؟»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهوری آلمان، در سرتاسر پیام خود از ضرورت همبستگی میان شهروندان کشورش سخن گفت. این پیام که در مقر ریاست‌جمهوری در کاخ بلوو در برلین ضبط شده است، در شامگاه شنبه ۱۱ آوریل از تلویزیون سراسری آلمان پخش خواهد شد.

اشتاین‌مایر در پیام خود افزود، اینکه چه زمان محدودیت‌های ناشی از بیماری کووید۱۹ برطرف خواهند شد، تنها وابسته به تصمیم سیاستمداران و کارشناسان نیست، «بلکه این دست همه ماست». او از پاندمی به عنوان “آزمون انسانیت ما” نام برد.

در متن این پیام که پیش از پخش تلویزیونی آن در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است، رئیس‌جمهوری آلمان خطاب به شهروندان کشورش تصریح کرد: «بسیاری از شما فراتر از خود رفتید». او گفت، می‌داند که همگان دلتنگ بازگشت به زندگی عادی هستند، اما این امر به معنای بازگشت سریع به “زندگی روزمره و عادات گذشته نیست”.

اشتاین‌مایر افزود “دنیای پس از آن، دنیای دیگری خواهد بود.” او تصریح کرد که برای پیشبرد این امر سترگ هیچ دست آهنینی نمی تواند ما را مجبور کند. دمکراسی پویا و زنده به همراه شهروندان مسئول که به یکدیگر اعتماد دارند و به واقعیت و برهان‌ها گردن می‌گذارند و از خود خردمندی و عقلانیت نشان می‌دهند تنها اقدام درست است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.