ابتکار عمل مسئولانه سعودی در معافیت سه‌ ماهه از پرداخت اقساط وام مسکن

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی پادشاهی عربی سعودی از معافیت ثبت‌نام کنندگان برای دریافت بیمه‌های اجتماعی، ایتام و افراد معلول از پرداخت اقساط مسکن به مدت سه ماه خبر داد.

ناصر الهزانی سخنگوی وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی سعودی، امروز ۱۱ آوریل، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برای بررسی تحولات جدید ویروس کورونا (کووید ۱۹) در خاک این کشور اظهار داشت: این وزارتخانه برای مقابله با ویروس کرونا، چندین ابتکار عمل اجتماعی را به موازات اقدامات دولت، بسته‌های حمایتی، پشتیبانی و تشویق‌های اقتصادی، آغاز کرده است.

سخنگوی این وزارتخانه از مهمترین ابتکار عمل‌ها در این رابطه پرده برداشت که ابتکار عمل «خوراک ما یکی است» نام دارد که به نفع خانواده‌های زیان دیده از جنبه مواد غذایی در تمامی مناطق پادشاهی بوده و بودجه بیش از ۳۷ میلیون ریال به آن تخصیص یافته و بیش از ۳۷ هزار خانوار سعودی از آن بهره‌مند شده‌اند.

او توضیح داد: از جمله این ابتکار عمل‌ها، خدمات رسانی به کارگران بازگشته به میهن از طریق برنامه «روزمزد» است که هدف از آن؛ بهره‌گیری از خدمات کارگران بازگشته به میهن به جای استخدام خارجی است تا از این طریق، حمایت لازم از شرکت‌ها در این شرایط سخت ناشی از فقدان کار تامین گردد.

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی پادشاهی عربی سعودی بخشنامه‌ای را در راستای تنظیم روابط پیمان‌کاری میان کارگران و کارفرمایان و در حمایت از تلاش‌های سعودی در کنترل پی آمدهای ناشی از ویروس کرونا، صادر کرد.

این وزارتخانه به طرفین قرارداد کاری اجازه می‌دهد، در صورت بروز شرایط فورس ماژور، قرارداد را فسخ نکنند بلکه کار را تا بر طرف‌شدن شرایط فوق‌العاده، به حالت تعلیق در آورند.

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی از طریق این ابتکارعمل قصد دارد، در این شرایط از کارگران مؤسسه‌ها در برابر اخراج و از دست دادن مزایای پیمان‌کاری در قرارداد کاری، حمایت کرده و حیات اجتماعی و اقتصادی مطلوب آنها را تضمین کند.

این ابتکار عمل همچنین با هدف کاهش موقت هزینه‌های نیروی کار، ایجاد الگوهای جدید کاری، افزایش کارآمدی بازار کار در پادشاهی عربی سعودی و تأمین منابع انسانی لازم برای آن، در صدد حمایت از نهادها و شرکت‌های پادشاهی عربی سعودی است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *