رسانه خبری پیامِ ایرانی

بیانیه سازمان حقوق بشری هەنگاو در خصوص اعدام مصطفی سلیمی



متعاقب اطلاع رسانی سریع و دقیق هەنگاو نسبت به بازداشت مصطفی سلیمی زندانی سیاسی، این سازمان با تخریب و اتهامات ناروایی از جانب رسانه های حکومتی و ایضا برخی جریانات مشخص خارج از کشور روبرو شد. در این راستا مجموعه همکاران هەنگاو شایسته می دانند مراتبی چند را به جهت تنویر افکار عمومی ابراز دارند:


-هه نگاو یک سازمان مستقل مدنی و حقوق بشری که هیچ وابستگی به هیچ یک از احزاب و جریان های سیاسی در کردستان ندارد. خاطر نشان می سازد تمام فعالیت های این سازمان جنبه داوطلبانه و بشر دوستانه داشته و علیرغم مشکلات مالی از هیچ حزب و سازمان سیاسی، بودجه ای دریافت نمی کند.


_ هەنگاو سیاستهای کلی خود در زمینه وضعیت حقوق بشر در کردستان را بر اصول و قواعد جهانشمول انسانی مبتنی بر منشور بین المللی حقوق بشر استوار کرده و بدون تبعیض رسالت خود در زمینه نقض حقوق بشر در کردستان را انجام میدهد. شایسته توجه است که همواره به همین دلیل با غرض ورزی برخی احزاب سیاسی روبرو می باشد.


– این سازمان صرفنظر از اتهامات وارده به مصطفی سلیمی، اساسا معتقد بە سازوکار دادرسی منصفانه نسبت به این شخص در هیچ یک از مراحل رسیدگی طی نشده و قویا اعدام غیر انسانی وی را محکوم می نماید.


– در خصوص استرداد مصطفی سلیمی توسط حکومت اقلیم کردستان و مسائل حقوقی ناظر بر آن، با لحاظ پیچیدگی و ابهامات فراوان، هەنگاو اخلاقا از هر گونه اظهار نظر شتاب زده خودداری نموده و اعلام نظر خود را منوط به اعلام نتیجه کمیته تحقیق ناظر بر این قضیه می کند. شایان ذکر است در این راستا هەنگاو تمامی توان خود را برای پیگیری موضوع از طریق سازمانهای مدنی و حقوق بشری اقلیم کردستان بکار می گیرد.

سازمان حقوق بشری هەنگاو، نروژ

١١ آوریل ٢٠٢٠


 



منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.