رسانه خبری پیامِ ایرانی

ادامه مرگ شهروندان در اثر کرونا علیرغم تبلیغات صداوسیما۶ ساعت،۵۵ دقیقه

«یاسین نمک‌چیان»، روزنامه‌نگار در توییتر خود خبر از فوت یک مرد و فرزندش را در اثر ابتلا به بیماری کرونا داده‌است. 

براساس این نوشته، «سعید تقی‌زاده»، کارمند بانک صادرات و اهل رشت به دلیل بیماری کرونا از مدتی پیش در بیمارستان «رازی» رشت بستری شد. مدتی بعد گزارشگر تلویزیون برای تهیه گزارشی زنده از وضعیت بیماران مبتلا به کرونا به این بیمارستان رفت و با حاضر شدن بر بالای سر سعید تقی‌زاده گزارش داد که حال او خوب است.

سعید تقی‌زاده چند روز پس از پخش این مصاحبه فوت کرد.

در تاریخ ۲۳ فروردین ماه نیز پسر سه ساله او به دلیل کرونا فوت کرده‌است.

یاسین نمک‌چیان با انتشار عکسی از پدر و پسر در توییتر خود نوشت: «این مرد در بیمارستان رازی رشت بستری بود که گزارشگر تلویزیون سراغش رفت و گفت حالش خوب است و از کادر پزشکی تشکر کرد. او چند روز بعد از پخش مصاحبه‌‌اش فوت کرد. قبل از آن پدرش مرده بود و امروز هم پسر سه ساله اش تسلیم کرونا شد. وضعیت هیچ تغییری نکرده‌است. تا می‌توانید در خانه بمانید.»

این روزنامه‌نگار با هشدار به مردم نوشته وضعیت هیچ تغییری نکرده و باید قرنطینه را ادامه داد. با این حال «حسن روحانی»، رییس‌جمهور اعلام کرد که از تاریخ ۲۳ فروردین ماه همه به کارهای معمول خود باید بازگردند. استدلال او این بود که وضعیت کنترل شده‌است و کشور اوج کرونا را از سر گذرانده‌است. 

از سوی دیگر، صداوسیما به عنوان رسانه ملی گزارش‌های امیدوارانه کذب در راستای توجیه کنترل بیماری و کاهش مبتلایان به کرونا پخش می‌کند.

یاسین نمک‌چیان در توییتر خود توضیح داده‌است تعداد بیماران مبتلا به کرونا نسبت به هفته‌های قبل کمتر شده، اما همچنان هم عده‌ای مریض می‌شوند و مرگ حضور دارد. 

در حالی که پزشکان ادامه قرنطینه را با نگرانی از موج دوم کرونا توصیه می‌کنند اما به دلیل بازگشایی سازمان‌های غیردولتی و دولتی مردم مجبور به رفتن به خیابان و بازگشت به مشاغلشان هستند و قرنطینه به نوعی پایان یافته است. 

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت خبرنگاری جرم نیست مراجعه کنید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.