رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | طی سال گذشته؛ مرگ ۹۴ کارگر در حوادث کار استان آذربایجان شرقی


خبرگزاری هرانا – طی سال گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۹۴ کارگر در استان آذربایجان شرقی جان باختند و هزار و ۲۵۱ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی این استان مراجعه کردند. به گفته مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی تعداد فوت شدگان ناشی از کار در ۱۱ ماه سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ حدود ۴۷ درصد افزایش یافته است. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، علی صفایی‌فرد، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: “در سال گذشته، ۹۴ نفر در این استان در اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند”.

صفایی‌فرد با اشاره به اینکه از این تعداد یک نفر زن و بقیه مرد بودند، افزود: “تعداد فوت شدگان ناشی از کار در ۱۱ ماه سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ حدود ۴۷ درصد افزایش یافته است”.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی در خصوص آمار مصدومان بر اثر حوادث کار در این استان گفت: “در این مدت یک‌ هزار و ۲۵۱ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۳۲ نفر زن و بقیه مرد بودند.

صفایی‌فرد مهمترین دلایل حوادث کار که به فوت و یا مصدومیت کارگران می‌انجامد را سقوط از ارتفاع و بلندی، برخورد جسم سخت، برق گرفتگی و سوختگی بر شمرد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.