رسانه خبری پیامِ ایرانی

ایران مدعی تولید آنتی بادی کرونا شدمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت ایران بامداد یکشنبه ۱۲ آوریل از تولید آتنی بادی کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جهانپور نوشت در صفحه توئیترش نوشت: «با تلاش فناوران و شرکت‌های دانش بنیان ایرانی به زودی تست شناسایی آنتی بادی کووید_۱۹ و تست سریع کرونا براساس شناسایی آنتی بادی، در دسترس خواهد بود. این روش‌های تشخیص سریع، کم‌هزینه و فراگیر، اجرای مرحله‌ای فاصله گذاری هوشمند را در هفته‌های آتی تسهیل خواهد کرد.»

براساس این گزارش، با توجه به اینکه هنوز دارو و واکسن برای درمان و پیشگیری از ابتلا به کرونا تولید نشده است، بهترین روش برای مهار این اپیدمی که امکان فعالیت اجتماعی و بازگشایی مشاغل را فراهم می کند. همگانی شدن تست سریع کرونا و در دسترس بودن امکان آزمایش وجود آنتی بادی کووید ۱۹ در بدن افراد است.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت ایران، تاکنون در این کشور ۷۰ هزار و ۲۹ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان بر اثر این ویروس به ۴ هزار و ۳۶۷ نفر رسیده است.

روز گذشته ( شنبه ۱۱ آوریل) رئیس مدیریت بحران شهرداری تهران اعلام کرد که روند مبتلایان و فوتی‌ها در پایتخت ایران، نسبت به سایر نقاط، رو به افزایش است و وضعیت در این شهر مناسب نیست تا جایی که طی ۱۰ روز آینده موج جدیدی از ابتلا به بیماری کرونا در تهران، مشاهده خواهد شد. رضا کرمی محمدی در نشست خبری مجازی، از «افزایش حجم درخواست کالاها» به میزان «۵ تا ۶ برابر» خبر داد.

او از عدم اجرای «دورکاری» به آن طریقی که مدنظر است، اشاره کرد و گفت: «برای دورکاری نیازمند توجه ویژه هستیم».

رئیس مدیریت بحران شهرداری تهران، تاکید کرد که وضعیت بحرانی همچنان بر تهران حاکم است و روند مبتلایان و فوتی‌ها در این شهر نسبت به کل ایران رو به افزایش است. او با بیان اینکه وضعیت تهران مانند دیگر نقاط ایران نیست گفت: «تا ۱۰ روز آینده موج جدیدی از بیماری در تهران را خواهیم داشت».

کرمی محمدی ادعا کرد که «ضدعفونی معابر تاثیر به سزایی بر کنترل کرونا ندارد»، چون وسعت زیادی دارد و زمان بیشتری برای انجام آن لازم است.

او از ابتلای ۱۳۴ نفر به کرونا در مجموعه شهرداری تهران که در میان آنها یک پزشک و چهار راننده تاکسی جان باخته‌اند، خبر داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.