رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دادگاه تجدیدنظر، محمدرضا فقیهی وکیل دادگستری را تبرئه کرد


خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل، محمدرضا فقیهی، وکیل دادگستری را  از بابت اتهام ” افشا و انتشار اسناد محرمانه قوه قضاییه از طریق در جریان گذاشتن محتویات پرونده با عباس لسانی” تبرئه کرد. این وکیل دادگستری پیشتر در مرحله بدوی توسط  شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان اردبیل به ۶ ماه تعلیقی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل، محمدرضا فقیهی، وکیل دادگستری را تبرئه کرد.

بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی خدادادی، محمدرضا فقیهی از بابت اتهام ” افشا و انتشار اسناد محرمانه قوه قضاییه از طریق در جریان گذاشتن محتویات پرونده با عباس لسانی” تبرئه شده است.

این وکیل دادگستری پیشتر در مرحله بدوی توسط  شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان اردبیل به ۶ ماه تعلیقی محکوم شده بود.

محمدرضا فقیهی، وکیل دادگستری و از وکلای مدافع عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) در تاریخ ۲٨ مهرماه ۱۳۹٨، در اردبیل بازداشت شده بود. بازداشت وی در پی احضار توسط “قاضی نونهال” معاون دادستان و حضور او در دادستانی اردبیل صورت گرفته بود. وی نهایتا در تاریخ ۱ آبان ماه ۹۸ با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی از زندان اردبیل آزاد شده بود.

این وکیل دادگستری پیگیر انتقال پرونده عباس لسانی به دیوان عالی کشور بود و صبح روز بازداشت نیز در زندان اردبیل با آقای لسانی دیدار و گفتگو کرده بود.

سید محمدرضا فقیهی، عضو هیات امنا، دبیر کمیته حقوقی و عضو هیات مدیره اولین انجمن دفاع از حقوق زندانیان در ایران است که ریاست آن را “عمادالدین باقی” عهده‌دار بوده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.