رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش ۴۰ درصدی مسافران مترو تهران؛ نتایج طرح فاصله‌گذاری ۱۴ روز بعد مشخص می‌شود


ازدحام جمعیت در ایستگاه دروازه دولت تهران در روز شنبه ۲۳ فروردینحق نشر عکس
Fars

Image caption

ازدحام جمعیت در ایستگاه دروازه دولت تهران در روز شنبه ۲۳ فروردین

فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفته است در روز شنبه(۲۳ فروردین) که اولین روز اعلام شده توسط حسن روحانی برای بازگشایی کسب و کارها بود، مسافران مترو تهران به نسبت هفته گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

در همین حال علیرضا زالی، مسئول مقابله با کرونا شهر تهران نیز گفته است که نتایج “طرح فاصله‌گذاری هوشمند” ۹ تا ۱۴ روز بعد نمایان می‌شود و “نتایج هرگونه مداخله در بحث مدیریت شهری با گذشت زمان حاصل می‌شود”.

آقای نوبخت گفته است که روز گذشته در شهر تهران بیش از ۳۰۰ هزار مسافر از طریق مترو جا به جا شده اند.

به گفته وی پیش از شیوع کرونا در ایران آمار روزانه مسافران مترو تهران بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت که روز گذشته این شرکت “از ۱۰۰ درصد ناوگان خود برای جابجایی مسافران استفاده کرده و هر تعداد قطار در ناوگان داشته برای این موضوع در نظر گرفته‌.”

نتایج فاصله گذاری اجتماعی در ۹ تا ۱۴ روز

علیرضا زالی، مسئول مقابله با کرونا شهر تهران گفته است با اجرای “طرح فاصله گذاری هوشمند” نتایج آن با گذشت زمان مشخص می شود “چراکه این بیماری از دوره نهفتگی برخوردار است و نتیجه اجرای این طرح ۹ تا ۱۴ روز بعد در آمار پذیرش بیمارستان‌ها نمود پیدا می‌کند”.

به گفته آقای زالی “امروز ۲۵۶ بیمار جدید در بخش‌های عادی و ۶۵ بیمار جدید در بخش‌های ویژه بیمارستانی بستری شدند که این آمار نسبت به روزهای گذشته تفاوت چشمگیری نداشته است”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.