بیشتر آلمانی‌ها از سیاست دولت در برخورد با کرونا راضی هستند | آلمان | DW

به اشتراک گذاشتن


طبق یک نظرسنجی که بنیاد “یوگاو” به سفارش خبرگزاری آلمان انجام داده است، حدود ۶۶درصد آلمانی‌ها سیاست دولت فدرال به ریاست آنگلا مرکل را در مقابله با شیوع اپیدمی کرونا درست ارزیابی می‌کنند.

دو هفته پیش تنها ۵۴درصد درباره سیاست دولت نظر مثبت داشتند، بنابرین خرسندی آلمانی‌ها رو به افزایش بوده و شمار ناراضیان از ۳۸ به ۲۷ درصد کاهش یافته است.

دولت فدرال با همکاری نخست‌وزیران ایالت‌های آلمان سیاستی ویژه را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به اجرا گذاشته که با محدودیت‌های فراوان همراه است.

در چارچوب این محدودیت‌ها تمام بنگاه‌ها و مراکز عمومی، به استثنای نهادهایی که به غذا و بهداشت مربوط می‌شوند، در سراسر کشور تعطیل شده‌اند.

همه مراسم و گردهمایی‌ها و دورهمی‌های جمعی و همچنین اجتماع بیش از دو نفر در بیرون خانه ممنوع شده است.

دولت به شهروندان توصیه کرده در خانه بمانند و تنها برای موارد ضروری مانند خرید و ورزش خانه را ترک کنند که آن نیز باید با رعایت حداقل دو متر فاصله انجام گیرد.

دولت در روزهای آینده و پس از تعطیلات عید پاک بیلانی از نتایج این اقدامات ارائه خواهد داد و برای مرحله بعد تصمیم گیری خواهد کرد.

آمار قربانیان کرونا در آلمان

بنا به آمار بنیاد پزشکی روبرت کخ، در آلمان تاکنون نزدیک ۱۲۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و از میان آنها بیش از ۲۵۵۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کووید۱۹ جان باخته‌اند.

به نظر کارشناسان کاملا محتمل است که عده زیادی به کرونا مبتلا شده اما به ثبت نرسیده باشد.

کارل برویش، مدیر انستیتوی دارو و فرآورده‌های پزشکی در گفت‌وگویی با نشریه “گنرال انسایگر” تأیید کرده است که احتمال دارد داروی درمان کووید۱۹ در همین سال جاری تولید و به بازار عرضه شود.

او ابراز امیدواری می‌کند که در پایان تابستان امسال نخستین فرآورده‌های دارویی تحت بررسی و آزمون قرار گیرند.

فرانک‌والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهور، شامگاه شنبه (۱۱ آوریل) در گفتاری تلویزیونی درباره بحران کرونا سخن گفت.

رئیس جمهور، در اقدامی بی‌سابقه، تاکنون در چند پیام ویدیویی شهروندان را به همبستگی و شکیبایی در روزهای دشوار بحران کرونا دعوت کرده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *