شمار بهبودیافتگان در آلمان از مبتلایان به ویروس کرونا پیشی گرفت | آلمان | DW

به اشتراک گذاشتنگسترش اپیدمی در آلمان به وضعیت تازه‌ای رسیده است: شمار کسانی که به دنبال ابتلای به ویروس کرونا از بیماری بهبود یافته‌اند برای نخستین بار از زمان شیوع کرونا در آلمان بیش از کسانی است که تست کرونای آنها مثبت شده است.

موسسه روبرت کخ بامداد یکشنبه (۱۲ آوریل) ضمن انتشار آخرین آمار مربوط به گسترش کرونا در آلمان، تأکید می‌ورزد که این تنها یک وضعیت موقت است، بدین معنی که ممکن است شمار افراد مبتلا به بیماری کووید۱۹ بار دیگر بالا رود و بر شمار شفایافتگان پیشی بگیرد. 

بنا به آخرین آمار موسسه روبرت کخ تاکنون ۶۰ هزار و ۲۰۰ نفر از افرادی که قطعا به کرونا مبتلا شده بودند، به طور کامل بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند. این رقم به طور مقطعی از شمار مبتلایان به اپیدمی بالاتر بود. در چین، که خاستگاه اپیدمی بود، این مرحله را گذار موفقیت‌آمیز از اولین موج اپیدمی دانستند.

با وجود این بیلان مثبت، نمی‌توان با اطمینان گفت که در آستانه عید پاک (دوشنبه ۱۳ آوریل) روندی رضایت‌بخش در آلمان شروع شده است. به نظر کارشناسان باید صبر کرد و به ادامه این روند چشم دوخت.

باید به خاطر داشت که بنیادها و مراکز پزشکی بسیاری در سراسر آلمان هم‌اکنون به موارد ابتلا به بیماری می‌پردازند که آمار و داده‌های خود را هنوز اعلام نکرده و آن را به پس از تعطیلات عید پاک موکول کرده‌اند.

بنا به آماری که شبکه خبری ntv گردآوری کرده شمار مبتلایان به کووید۱۹ همچنان رو به افزایش است. به گفته این پایگاه خبری تا نیمروز یکشنبه (۱۲ آوریل) در آلمان ۱۲۲ هزار و ۸۵۷ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. از شامگاه شنبه با مرگ ۴۵ نفر شمار قربانیان بیماری به ۲۷۳۴ نفر رسیده است.

یکی از معیارهای علمی برای شناختن چندوچون سیر بیماری دقت در نرخ سرایت آن است، که در حال حاضر در آلمان برابر ۳ / ۱ است؛ بدین معنی که هر فرد مبتلا به کووید۱۹ می‌تواند ویروس کرونا را به ۳ / ۱ نفر سرایت دهد. تمام تلاش نظام پزشکی آن است که این نرخ پایین بیاید و خطر سرایت کمتر شود. 

از این نظر اپیدمی کرونا همچنان در آلمان در حال گسترش است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

گام‌های بعدی دولت

ارزیابی‌های علمی نشان می‌دهند که آلمان در پیکار با ویروس کرونا در مسیر درستی قرار دارد و به هدف کنترل کامل ویروس کرونا نزدیک می‌شود، اما به هیچوجه نباید زیاده خوش‌بین بود و جانب احتیاط را رها کرد.

دولت فدرال و دولت‌های ایالتی آلمان بر سر تدبیرهای محدودکننده برای مقابله با شیوع بیماری کووید- ۱۹ به توافق رسیدند و تدابیری برای انطباق زندگی شهروندان با شرایط شیوع اپیدمی اتخاذ کردند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز دوشنبه (۶ آوریل) تصریح کرد محدودیت‌هایی که برای زندگی عمومی و اقتصادی جامعه اعمال می‌شود، دستکم تا ۱۹ آوریل ادامه خواهد یافت.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

قرار است خانم مرکل و رؤسای ایالت‌ها روز چهارشنبه (۱۵ آوریل) بیلان کار این دوره و شیوه تأثیر آن بر روند اپیدمی را مورد بررسی قرار دهند و پس از آن درباره چگونگی ادامه کار رایزنی کنند.

انتظار می‌رود که آنگلا مرکل و نخست‌وزیران ایالتی روز ۱۹ آوریل در یک کنفرانس تلفنی در مورد لغو احتمالی برخی محدودیت‌ها یا تغییر آنها بحث‌و گفت‌وگو کنند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *