رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا از ۱۰ هزار نفر گذشت | جهان | DW


بعدازظهر یکشنبه، ۲۴ فروردین (۱۲ آوریل) وزارت بهداشت بریتانیا آمار مبتلایان به ویروس کرونا (سارس کوو-۲) را ۸۴ هزار و ۲۷۹ نفر اعلام کرد. شمار جان‌باختگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در این کشور از مرز ۱۰ هزار نفر گذشته است. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

هم‌زمان دانشگاه جانز هاپکینز آمار مبتلایان بریتانیا را ۸۵ هزار و ۱۷۵ نفر و شمار درگذشتگان را ۱۰ هزار و ۶۲۹ نفر اعلام کرده است. 

بر اساس داده‌های وزارت بهداشت بریتانیا، از بعدازظهر شنبه تا ‌ظهر یکشنبه شمار جان‌باختگان در این کشور ۷۳۷ نفر و شمار مبتلایان پنج هزار و ۲۸۸ نفر افزایش یافته است. 

به گفته کارشناسان، شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا بیش از آمار اعلام‌شده است، زیرا هنوز ابتلای شهروندان در گوشه و کنار این کشور، از جمله خانه‌های سالمندان مشخص نشده است. 

 بنیاد معتبر “ولکام ” (Welcome Trust) که مبالغ هنگفتی برای تحقیقات پزشکی هزینه می‌کند گفته است که می‌توان بریتانیا را در میان کشورهای اروپایی درگیر با کرونا، “بحرانی‌ترین” کشور نامید. 

جرمی فرر، مدیرعامل این بنیاد در گفت‌‌وگو با شبکه جهانی بی بی سی اظهار داشت، شمار جان‌باختگان بر اثر کرونا در بریتانیا بیش از هر کشور اروپایی دیگر خواهد بود. 

فرر معتقد است که تست‌ فراگیر برای یافتن مبتلایان و قرنطینه آنان امری بسیار ضروری است، زیرا از این طریق سیستم بهداشتی بریتانیا می‌تواند برای تجهیز بیشتر خود و آمادگی بیشتر برای مبارزه با کرونا به اندازه کافی وقت بیابد. 

موج دوم و سوم کرونا

این کارشناس که از مشاوران دولت بریتانیاست تخمین زده است که بریتانیا به احتمال زیاد با موج دوم و سوم کرونا هم روبرو خواهد شد. 

فرر احتمال می‌دهد که تا پاییز سال جاری واکسن ضد کرونا کشف شود. او ابراز امیدواری کرده است که پس از کشف، واکسن ضدکرونا به‌سرعت و به اندازه کافی تولید شود. 

مشاور دولت بریتانیا در عین حال عنوان کرده است که این اتفاق، در بهترین حالت، در یک سال آینده رخ خواهد داد. 

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا

به گفته کارشناسان، بریتانیا هنوز به اوج نخستین موج بیماری کووید ۱۹ نرسیده است، به همین دلیل هشدار می‌دهند که نباید محدودیت‌های اجتماعی را در آینده نزدیک لغو کرد. 

سیستم بهداشتی بریتانیا در سال‌های اخیر از کمبود مالی رنج برده و اکنون نیاز مبرمی به دستگاه‌های تنفسی، ماسک و دیگر تجهیزات حفاظتی دارد. 

بوریس جانسون مرخص شد

روز یکشنبه نخست‌وزیر بریتانیا که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بود از بیمارستان مرخص شد. 

جانسون شامگاه دوشنبه گذشته در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد. روزنامه بریتانیایی “دیلی میل” به نقل از نزدیکانش نوشت، سیاستمدار ۵۵ ساله “به مرگ نزدیک بوده است”.

وضعیت جسمی او در روز پنج‌شنبه بهبود نسبی یافت، به این دلیل پزشکان با انتقالش به بخش عادی بیمارستان موافقت کردند. 

جانسون فورا شروع به کار نخواهد کرد بلکه احتمال می‌رود که تا چند هفته از اداره امور چشم‌پوشی کند. 

در حال حاضر سرپرستی هیئت دولت را دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا به عهده دارد.  

دو هفته پیش دولت بریتانیا قرنطینه‌ای سه هفته‌ای اعلام کرد که به احتمال زیاد هفته آینده تمدید خواهد شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.