رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در دو حادثه جداگانه در روستای ریگ ماهان شهرستان کرمان و شهرستان سلطانیه دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر جان خود را از دست داد و یک کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، سرپرست پلیس راه شمال استان کرمان از واژگونی یک دستگاه تراکتور و مرگ یک کشاورز در اراضی کشاورزی ریگ ماهان خبر داد.

علی اکبر نصیری گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس مبنی بر حادثه رانندگی در محور روستایی اراضی کشاورزی ریگ ماهان بلافاصله ماموران جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “مأموران با حضور در محل مشاهده کردند یک دستگاه تراکتور به علت عدم توجه به جلو از مسیر خود منحرف و واژگون شده که بر اثر این سانحه راننده ۷۳ ساله به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده است”.

مصدومیت یک کارگر در سلطانیه

به گزارش ایرنا، یک کشاورز در یکی از مزارع روستایی شهرستان سلطانیه، حین بیرون کشیدن لوله آب، کنترل خود را از دست داده و درون چاه سقوط کرده بود.

جانشین معاون عملیات سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: “تیم امداد و نجات آتش‌نشانی زنجان مرد ۵۷ ساله را که به درون یک حلقه چاه عمیق آب سقوط کرده بود از مرگ حتمی نجات دادند”.

محسن پناهی افزود: “این مرد در یکی از مزارع روستایی به درون یک چاه به عمق حدود ۶۰ متر سقوط کرده و در ۲۰ تا ۲۵ متری گیر افتاده بود”.

وی اظهار ادامه داد: “در پی تماس با ستاد فرماندهی آتش‌نشانی زنجان، موضوع به آتش‌نشانی و هلال احمر شهرستان سلطانیه اعلام شد اما به رغم چهار ساعت تلاش بی‌وقفه، موفق به بیرون کشیدن این حادثه دیده نشده و از آتش‌نشانی زنجان درخواست کمک کردند”.

پناهی تصریح کرد: “بلافاصله تیم امداد و نجات ایستگاه ۲ آتش‌نشانی زنجان با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شد و با ایمن سازی محل و رعایت نکات ایمنی در نهایت پس از ۴۰ دقیقه تلاش بی وقفه، حادثه دیده را بیرون آوردند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.