رسانه خبری پیامِ ایرانی

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۶۶۵ نفر رسیدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان دوشنبه ۱۳ آوریل در نشست خبری در کابل گفت، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به ۶۶۵ نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، مایار اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل ولایت های قندهار، کابل، هرات، هلمند، نیمروز، تخار و کندز می‌شوند.

وحیدالله مایار ادامه داد، تاکنون ۲۱ نفر به شمول دو داکتر (پزشک) بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و ۳۸ نفر ابتلا به این ویروس بهبود یافته‌اند.

در همین حال، والی کابل اعلام کرده است برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، قیودات روزگردی در شهر کابل برای ۱۵ روز دیگر تمدید شد.

هم چنان دفتر والی بامیان در مرکز افغانستان نیز با نشر اعلامیه ای نوشت، از روز شنبه ۱۱ آوریل قیودات رفت و آمد در این ولایت برای دو هفته وضع شده و تمام اماکن غیرضروری بسته شدند.

قابل ذکر است که وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، قیود روزگردی به منظور مبارزه با ویروس کرونا در کشور به خصوص در شهر کابل جدی تر شده است.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت می گوید، نیروهای پولیس موظف اند که از رفت و آمد تمام شهروندان جلوگیری کنند، اما قوای امنیتی، کارمندان صحی، کارمندان آب‌رسانی، کارمندان رسانه ها، کارمندان مخابرات، کارمندان میدان هوایی، کارمندان عالی‌رتبه(بست اول و دوم) ، کارمندان بانک‌ها، صرافی‌ها و فابریکات وهم چنان افرادی که به خدمات صحی، امنیتی و غذایی نیاز دارند شامل این قیودات نمی شوند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

oana zavoranu instagramvegan in volume vegan quantity recipes for every occasionTeenage Mutant Ninja TurtlesMalacostracaMohammad Amin MamashlooBaz Che Khordeyi Begoohow to check engine light earthquake91 223 93doctoreto اصفهان دانلود ریمیکس دیجی ساشا به نام منمchelsea fc liverpool highlightsvermont fish and wildlife lapro esbjerg