رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ اتهام تعلل در مقابله با شیوع کرونا را بی‌اساس دانست | جهان | DW


دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری آمریکا اعلام کرده است که هدف اصلی او در مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا بیماری کرونا بازگشت هرچه سریع‌تر فعالیت‌های اقتصادی به شرایط عادی است.

در پی افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا و افزایش شمار قربانیان این بیماری در آمریکا، اپوزیسیون این کشور و برخی از رسانه‌ها از دولت آمریکا و شخص ترامپ انتقاد کرده‌اند که به موقع نسبت به هشدارها واکنش نشان نداده و در مقابله با شیوع این بیماری تعلل ورزیده است.

دونالد ترامپ با انتشار یک پست توییتری به اپوزیسیون و رسانه‌ها حمله کرده و مدعی شده است که همین اپوزیسیون و همین رسانه‌ها در آن زمانی که او سفر از چین به آمریکا را منع کرده بود، از او انتقاد کرده بودند که چنین اقدامی شتابزده و غیرضروری است.

ترامپ در این پست توییتری بار دیگر از انتشار اخبار کذب توسط رسانه‌های آمریکا انتقاد کرده و این رسانه‌ها را “رسانه‌های فاسد” نامیده است.

تعلل در مقابله با کرونا

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های آمریکا، شماری از مشاوران ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا در اواخر ماه ژانویه نسبت به شیوع گسترده بیماری کرونا در آمریکا به ترامپ هشدار داده بودند. آن‌ها در هشدار خود حتی متذکر شده بودند که احتمال مرگ صدها هزار شهروند آمریکا در اثر ابتلا به این بیماری وجود دارد.

این در حالی است که ترامپ در اوایل ماه مارس رسما گفته بود که جای نگرانی نیست و همه چیز  تحت کنترل است. روزنامه “نیویورک تایمز” روز شنبه ۲۳ فروردین (۱۱ آوریل) گزارشی درباره عملکرد دولت ترامپ در تقابل با شیوع بیماری کرونا منتشر کرد.

آنتونی فاوچی، مشاور ترامپ در مقابله با کرونا

آنتونی فاوچی، مشاور ترامپ در مقابله با کرونا

در این گزارش از جمله از عملکرد ترامپ و تعلل او در مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا انتقاد شده و آمده است که ترامپ گستره خطرات ناشی از شیوع این بیماری را بسیار دیر متوجه شد و به موقع دست به اقدام نزد.

بنا بر این گزارش سیاست دونالد ترامپ در ارتباط با شیوع ویروس جدید کرونا در آمریکا عمدتا متوجه حمایت از حیات اقتصادی آمریکا بوده و از این رو، هشدارهای مشاوران خود را جدی نگرفته است.

اعتراف به تعلل

آنتونی فاوچی، مشاور ترامپ در امر مقابله با ویروس جدید کرونا در آمریکا در اظهارات اخیر خود در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان، از تعلل دولت آمریکا در مقابله با بحران کرونا سخن گفته بود.

او تصریح کرده بود که اقدام به موقع برای مقابله با این بیماری می‌توانست جان شماری از شهروندان را نجات دهد. به گفته فاوچی هرگاه سیاست منع تردد در سطح شهرها زودتر به مورد اجرا گذاشته می‌شد، امکان کاهش میزان ابتلا به این بیماری وجود می‌داشت.

ترامپ و فاوچی، رئیس جمهور و مشاور او در مقابله با بحران کرونا

ترامپ و فاوچی، رئیس جمهور و مشاور او در مقابله با بحران کرونا

مشاور ترامپ در امر مقابله با کرونا در این مصاحبه گفت که در برابر درخواست اعمال محدودیت برای تردد در آمریکا از سوی کاخ سفید مقاومت وجود داشته است. فاوچی در این مصاحبه ضمن اشاره به تعلل مسئولان در مقابله با کرونا از شخص دونالد ترامپ نام نمی‌برد.

افزایش شمار مبتلایان کرونا در آمریکا

گرچه بر اساس آمار و اطلاعاتی که از سوی دانشگاه جانز هاپکینز منتشر شده، شمار قربانیان کرونا در آمریکا روز گذشته برای دومین روز متوالی سیری نزولی داشته است، اما روز‌به‌روز به شمار مبتلایان افزوده می‌شود.

در حال حاضر ۵۶۶ هزار نفر در آمریکا به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند. شمار قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از ۲۲ هزار نفر رسیده است. تنها در ایالت نیویورک، شمار قربانیان از مرز ۹۰۰۰ نفر عبور کرده است.

آنتونی فاوچی، در گفت‌وگوی خود با شبکه سی‌ان‌ان از جمله به احتمال کاهش محدودیت‌ها از ماه مه به بعد خبر داده بود. ترامپ نیز اعلام کرده است که بازگرداندن اوضاع اقتصادی آمریکا به حالت عادی از هدف‌های اصلی او در مقابله با بحران کرونا است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.