رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتراضات آبان ماه؛ مهدی وحیدی به ۵ سال حبس محکوم شد


خبرگزاری هرانا – مهدی وحیدی، یکی از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات آبان ماه” توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم آقای وحیدی با عدم اعتراض و تسلیم به رای به ۴ سال و ۴ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرده بود. این حکم امروز سه‌شنبه ۱۳ اسفندماه به اطلاع او در زندان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی وحیدی، یکی از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات آبان ماه” توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد صادره شده است، آقای وحیدی از بابت اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است. حکم آقای وحیدی نهایتاً با عدم اعتراض و تسلیم به رای به ۴ سال و ۴ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرده بود.

این حکم امروز سه‌شنبه ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۸ در پرینت زندان وی در زندان تهران بزرگ ثبت و به وی ابلاغ شده است.

مهدی وحیدی، پس از اعتراضات سراسری آبان ماه امسال از طریق فیلم دوربین‌های مداربسته شناسایی و در تاریخ ۲ آذرماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در منزل پدری خود در شهرک اندیشه تهران بازداشت و به بازداشتگاه قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران در تهران منتقل شد. او نهایتا پس از ۳۴ روز با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

پرونده آقای وحیدی در مرحله بازپرسی، در شعبه ۱ دادسرای اوین بررسی و نهایتا پس از صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه انقلاب ارجاع داده شده بود.

مهدی وحیدی، فرزند محمد و متولد ۸ خرداد ۱۳۷۰ است. آقای وحیدی دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامشهر است و تا پیش از بازداشت به عنوان کارگر در یک مغازه قنادی مشغول به کار بود..

هرانا پیشتر در تاریخ ۱۴ بهمن ماه در گزارشی ضمن احراز هویت ده‌ها تن از شهروندان بازداشت شده در اعتراضات سراسری آبان ماه و دی ماه امسال که در زندان تهران بزرگ بسر می‌برند، به آخرین وضعیت و شرح محل نگهداری آنها پرداخته بود.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.