رسانه خبری پیامِ ایرانی

عضو مجلس ایران خواستار عملکرد نظامی برای قطع زنجیره انتقال کرونا شدمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفت، مجبور به تعطیلی هستیم و اگر این کار را نکنیم بیماری کرونا در کشور مزمن خواهد شد و عوارض اجتماعی، روانی، سلامت و اقتصادی آن خیلی بیشتر از زمانی خواهد بود که مثل چینی‌ها در ووهان عمل کرده و کشور را تعطیل کنیم.

عزیزی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: «چین، در سه ماه شهر ووهان را با ۱۱ میلیون جمعیت قرنطینه و آذوقه و معیشت آنها را نیز تامین کرد و دقت هم داشتند که کسی بیرون نیاید و در حال حاضر هم مردم به زندگی عادی خودشان برگشته‌اند؛ ما هم یا باید ۲ تا ۳ ماه همین کار را انجام دهیم و هزینه‌های مردم را هم تامین کنیم و یا مثل اکنون کج‌دار و مریز پیش برویم و روزی ۲هزار نفر به مبتلایان کرونایی‌ کشور اضافه شود».

عبدالرضا عزیزی در جلسه علنی روز دوشنبه ۱۳ آوریل خواستار تعطیلی سه ماهه کشورش و عملکرد نظامی برای قطع زنجیره انتقال کرونا در ایران شد.

عزیزی در این نشست گفت: «من یک پزشک هستم، نمی‌توانیم شل‌کن سفت‌کن داشته باشیم، باید رفتاری که در ووهان شد در ایران هم بشود تا زنجیره شیوع کرونا قطع شود. چین در ووهان پلیسی عمل نکرد بلکه نظامی عمل کرد، نگذاشت مردم بیرون بیایند و آذوقه را به درب منازل برد. باید در ایران هم معیشت کارگران و مردم تامین شود بعد بگوییم بیرون نیایید. نمی‌شود گفت بیرون نیایید و بعد به معیشت هم توجه نکرد».

عزیزی گفت: «در سیزده بدر پلیسی عمل شد و موفق بودیم و اگر مثل چینی‌ها در ووهان کشور را تعطیل کنیم از عوارض اجتماعی، روانی، سلامت و اقتصادی شیوع کرونا جلوگیری می‌شود».

عزیزی در مصاحبه با ایلنا تاکید کرد: «با اینکه رعایت‌هایی انجام شده و کادر درمان زحمت می‌کشند».

او افزود: «زنجیره قطع نشده است و هیچ روزی نیست که آمار ابتلای بیماران کمتر از ۱۰۰۰ نفر گزارش شود؛ با اینکه تعداد فوت شدگان و بهبود یافتگان کمتر از مبتلایان است اما هر روز تعدادی بین ۱۵۰۰ تا دو هزار نفر به تعداد مبتلایان اضافه می‌شود».

قابل ذکر است، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، دوشنبه ۱۳ آوریل ۲۰۲۰، اعلام کرد که در مجموع ۷۳۳۰۳ مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور تاکنون شناسایی شده که ۴۵۸۵ نفر از آنها جان باخته‌اند. جهانپور، از شناسایی ۱۶۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹، از دیروز تا امروز، بر اساس «معیارهای قطعی تشخیصی» خبر داد.

به گفته او، مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۷۳۳۰۳ نفر رسید که در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۱ نفر از آنها، جان خود را از دست دادند. جهانپور، مجموع جان‌باختگان کووید ۱۹ را نیز ۴۵۸۵ نفر اعلام کرد در حالی که تاکنون ۲۷۵ هزار و ۴۲۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در ایران انجام شده است.

به گفته او، تاکنون ۴۵۹۸۳ نفر از بیماران بهبود یافتند و ترخیص شدند و همچنین ۳۸۷۷ بیمار نیز در «وضعیت شدید» این بیماری قرار دارند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.