خبرگزاری هرانا | گزارشی از آخرین وضعیت جواد حسینی نژاد در زندان وکیل آباد مشهد

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – جواد حسینی نژاد، شهروند اهل مشهد در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط دادگاه انقلاب مشهد به ۲۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد. در صورت قطعی شدن این حکم در مرحله تجدیدنظر با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۱۵ ماه حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود. وی هم اکنون بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در زندان وکیل آباد مشهد بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیدجواد حسینی نژاد، بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در بند ۵ زندان وکیل آباد مشهد بسر می‌برد.

جواد حسینی نژاد، در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت و مدتی بعد در دادگاه انقلاب مشهد محاکمه و به ۲۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

براساس این حکم که در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ توسط شعبه ۶ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی حسین بهمن آبادی صادر شده است، جواد حسینی نژاد به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۸ ماه حبس تعزیری و به اتهام “توهین به رهبری” به ۱۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت قطعی شدن این حکم در مرحله تجدیدنظر با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۱۵ ماه حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

این شهروند همچنین از اتهامات “عضویت در یکی از گروه‌ های مخالف نظام و راه اندازی یک کانال تلگرامی با موضوع تغییر نظام” به دلیل نبود مدارک کافی تبرئه شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای حسینی نژاد درباره شرایط کنونی وی در زندان به هرانا گفت: “جواد توسط یکی از زندانیان با جرائم خشن به قتل تهدید شده که همین مساله موجب نگرانی دو چندان خانواده او شده است. وی اخیرا پس از اعتراض به شرایط نامساعد بند ۶/۱ به بند ۵ زندان وکیل‌آباد منتقل شده است”.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *