رسانه خبری پیامِ ایرانی

توریست‌های خاطی در هند ۵۰۰بار جریمه نوشتند  | جهان | DW


یک پلیس هندی، در شهر شمالی “ریشیکش”، جمعی از گردشگران ناقض مقررات قرنطینه را به ابتکار خودش گوشمالی داد. او با مشاهده ده توریست خارجی در خیابان، آنها را مجبور کرد روی هر کاغذی که دارند، پانصد بار این جمله را بنویسند: «من مقررات عبور و مرور را رعایت نکردم. خیلی عذر می‌خواهم.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ریشیکش در حاشیه رود گنگ، از شهرهای مورد علاقه دوستداران یوگا در هند است. همکار این پلیس به خبرگزاری آلمان گفته که علت چنین تصمیمی، بی‌توجهی اکثر خارجی‌ها به مقررات منع آمد و شد در هند بود. 

در ویدئویی که در رسانه‌های محلی نمایش داده شده، پلیسی دیده می‌شود که دارد به گردشگران اخطار می‌دهد و می‌گوید: «امروز خیلی سبک جریمه‌تان کردم، وگرنه همه را به پاسگاه می‌بردم و توی هلفدونی می‌انداختم.» 

این گردشگران، اهل استرالیا، مکزیک، آمریکا و اسرائیل بوده‌اند. 

معروفیت شهر ریشیکش مدیون بیتل‌هاست. این گروه موسیقی در سال ۱۹۶۸ در جستجوی معنویت و محلی برای مراقبه و مدیتشن در این شهر اقامت گزید. در حال حاضر نزدیک ۷۰۰ گردشگر خارجی در این منطقه به سر می‌برند.

در هند از اواخر ماه مارس محدودیت‌های رفت و آمد اعمال می‌شود. مردم فقط برای خرید مواد غذایی و مراجعه به داروحانه اجازه دارند خانه‌هایشان را ترک کنند. قرار است در آینده، گردشگران تنها با همراهی یک راهنمای محلی از هتل خارج شوند.  بر اساس اعلام وزارت بهداشت هند، ۹۱۰۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا آلوده شده‌ و ۳۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. 

پیش از این نیز یک پلیس هندی با کلاه دست ساز ومبتکرانه‌اش خبرساز شده بود. او با کلاهی که شبیه ویروس کرونا درست کره بود، مردم را از خطرات بیماری آگاه می‌کرد. البته همه ابتکارها ملیح نبوده‌اند. پلیس برخی از افراد خاطی را وادار کرده زانو بزنند. بعضی هم تهدید شده‌اند که به اتاقکی دربسته انداخته می‌شوند تا بدون وقفه آهنگ‌های‌  بالیوودی بشنوند. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

stevns nyt zog albania Xynomizithra捷運七張站Deepesh Bhan agerelihiyon ng polynesia micronesia and melanesia la constitucion politica de colombia autonomyDal SinCompanies listed on the Nasdaqدانلود فیلم گورکنHoodi Ghashangejordan 000 23 pearl jam hyde park