خبرگزاری هرانا | حمید حاج جعفر کاشانی آزاد شد

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – حمید حاج جعفر کاشانی، فعال مدنی و داور لیگ برتر فوتسال ایران که در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۸ به مرخصی اعزام شده بود، در پی حضور در دادسرای قائمشهر از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد. آقای حاج جعفر کاشانی با توجه بخشنامه نوروزی قوه قضاییه دیگر به زندان اوین باز نخواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حمید حاج جعفر کاشانی، فعال مدنی و داور لیگ برتر فوتسال ایران که در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۸ به مرخصی اعزام شده بود، در پی حضور در دادسرای قائمشهر از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

آقای حاج جعفر کاشانی در سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در قائمشهر بازداشت و از بابت اتهامات “توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام” توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ساری به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

سال گذشته آقای جعفری کاشانی به ظن تداوم فعالیت در زندان، ابتدا به بند قرنطینه زندان قائمشهر منتقل و پس از یک هفته بازجویی و نگهداری در سلول‌های انفرادی تحت تدابیر امنیتی به زندان اوین تبعید شده بود.

لازم به یادآوری است، آقای کاشانی پیش از این نیز در تیرماه ۹۶ دستگیر و پس از یک ماه بازداشت در سلول انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ اوین با تودیع قرار آزاد شده بود.

وی در تاریخ ۲ مهرماه ۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده به اتهامات “عضویت در گروه ها و جمعیت هایی که به منظور براندازی نظام جمهوری اسلامی تشکیل شده و فعالیت تبلیغی علیه نظام” محاکمه و حسب فقدان اسناد لازم از عمده اتهامات مطروحه تبرئه و تنها به اتهام تبلیغ علیه نظام با توجه به نداشتن سابقه پیشین به تحمل ۹۱ روز حبس محکوم شد. این داور شناخته شده فوتسال ایران با تحمل دوره محکومیت در تاریخ ۱۶ مهرماه۹۶ از  زندان اوین آزاد شد.

حمید حاج جعفر کاشانی، متولد ۱۳۶۱ و داور شناخته شده فوتسال ایران است. او پس از آزادی از زندان در سال ۹۶ بر اساس تصمیم حراست فدراسیون فوتبال از ادامه داوری در مسابقات لیگ برتر فوتسال محروم شد.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *