رسانه خبری پیامِ ایرانی

«تعداد مبتلایان به کووید۱۹ در برزیل ۱۲برابر بیشتراز آنچه دولت اعلام می‌کند است»منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

براساس یک مطالعه منتشر شده روز دوشنبه ۱۳ آوریل ۲۰۲۰، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل ۱۲ برابر بیشتر از آنچه است که دولت این کشور اعلام می‌کند.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، مطالعات جدید نشان داده که برزیل بر علاوه پنهان‌کاری در مورد تعداد مبتلایان به کووید ۱۹، مشکلاتی از قبیل، آزمایش تعداد بسیار اندک و انتظار خیلی طولانی برای تأیید نتایج آن وجود دارد.

محققان در یک کنسرسیوم در برزیل طی تحقیق تازه‌ای که تا تاریخ ۱۰ آوریل روی مبتلایان به کووید ۱۹ انجام شده، اعلام کردند که میزان مبتلایان و مرگ‌ومیر بسیار بالاتر از آن است که دولت این کشور اعلام می‌کند. بر اساس این بررسی، تخمین زده می‌شود، تنها ۸ درصد موارد مبتلایان به ویروس کرونا گزارش شده است.

براساس مطالعات این کنسرسیوم معروف به «مرکز عملیات سلامت و بهداشت»، دولت بیشتر به آزمایش موارد جدی پرداخته است. همچنان این مرکز از زمان انتظار طولانی برای دریافت نتایج آزمایشات شکایت کرده و می‌گوید، دریافت نتیجه آزمایش کووید۱۹ زمان طولانی را می‌گیرد.

آمار رسمی جان باختگان بر اثر کووید۱۹ در برزیل روز یکشنبه ۱۲ آوریل، ۱۲۲۲۳ مورد و تعداد مبتلایان به این ویروس، ۲۲۱۶۹ تن اعلام شد.

این مرکز می‌گوید: « اطلاع رسانی نادرست می‌تواند تصور نادرستی در مورد کنترل بیماری ایجاد کند و می‌تواند منجر به کاهش اقدامات مهار شود».

قابل ذکر است که این مرکز تاکنون در پیش‌بینی در مورد روند افزایش ویروس کرونا در برزیل صحیح بوده و تعداد مبتلایان به این ویروس که از سوی این مرکز تا ۳۰ مارس اعلام شده، نزدیک به ارقامی بوده که محققان پیش بینی می‌کردند.

این محققان اکنون پیش‌بینی کرده‌اند که تا ۲۰ آوریل تعداد مبتلایان در خوش‌بینانه‌ترین حالت، به ۲۵۱۶۴ مورد و در بدبینانه‌ترین حالت ۶۰۴۱۳ مورد افزایش یابد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.