رسانه خبری پیامِ ایرانی

وزرای بهداشت گروه ۲۰ درباره شیوع جهانی کرونا کنفرانس مجازی تشکیل می‌دهندمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دبیرخانه گروه کشور‌های دارای ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان که دوره کنونی آن را پادشاهی عربی سعودی بر عهده دارد دوشنبه ۱۳ آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد وزرای بهداشت گروه G20 روز ۱۹ آوریل جاری برای بررسی تأثیرات ویروس جدید کرونا بر بخش بهداشت عمومی و کل اجتماع کنفرانسی مجازی برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها این کنفرانس مجازی وزرای بهداشت گروه ۲۰ پس از آن برگزار می‌شود که یک ماه پیش از این اجلاس فوق‌العاده مجازی سران کشورهای عضو گروه ۲۰ اقتصاد برتر جهان برگزار به ریاست دوره‌ای پادشاهی عربی سعودی برگزار شد که در آن وزرای بهداشت کشورهای عضو گروه ۲۰ موظف شدند تا به تبادل اطلاعات درباره بهترین کارکردها در سطوح ملی و تهیه مجموعه‌ای از اقدامات فوری برای گروه ۲۰ جهت مقابله مشترک با شیوع همه‌گیر ویروس کرونا بپردازند.

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی دوشنبه نسبت به کاستن از تدابیر قرنطینه به طور هم زمان در همه کشورهای اروپایی هشدار داد و بیان داشت که کاهش موارد ابتلای بستری شده در بیمارستان به معنای پایان خطر ابتلا به بیماری همه‌گیر کرونا نیست، این بیماری تا کنون جان ۱۱۵ هزار نفر را در جهان گرفته است.

سازمان جهانی بهداشت همچنین اعلام کرد که توقف کامل شیوع پندامیک کووید۱۹ به واکسن نیاز دارد، و در ادامه خاطرنشان کرد که ویروس جدید کرونا ده برابر کشنده تر از ویروس مسبب آنفولانزای H1N1 است که در پایان مارس ۲۰۰۹ در مکزیک ظاهر شد.

تیدروس آدهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت که از طریق ویدئو کنفرانس در ژنو سخن می‌گفت، توضیح داد: «داده‌های جمع‌آوری شده در چندین کشور تصویر واضح‌تری از این ویروس، رفتارش و نحوه جلوگیری از آن برایمان ارایه می‌کند. ما می‌دانیم که کووید۱۹ به سرعت در حال شیوع و کشنده است، کشندگی آن ده برابر بیشتر از ویروس مسبب بیماری آنفولانزایی است که در سال ۲۰۰۹ ظاهر شد» «به همین دلیل او خواستار برداشتن خزنده قرنطینه در جهان شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.