انهدام انبار سلاح نیروهای ایرانی در حملات هوایی اسرائیل به حومه دمشق


رسانه های رژیم سوریه: پدافند هوایی تعدادی موشک اسرائیلی را سرنگون کرد

منبع: دبی – العربیه فارسی

اسرائیل، شامگاه چهارشنبه ۷ آوریل ۲۰۲۱، در حملاتی هوایی تعدادی از مواضع از جمله انبار سلاح متعلق به نیروهای ایرانی را در حومه دمشق، پایتخت سوریه، منهدم کرد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، شامگاه چهارشنبه، در حملات هوایی اسرائیل تعدادی از مواضع و انبار سلاح نیروهای ایرانی در نزدیکی دمشق هدف قرار گرفته و منهدم شد.

از طرفی رسانه‌های وابسته به رژیم سوریه، اعلام کردند که سامانه دفاع هوایی سوریه به حملات هوایی اسرائیل در آسمان دمشق، واکنش نشان داده و تعدادی از موشک‌های اسرائیلی را سرنگون کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اعلام کرد که این حملات هوایی منجر به اصابت و مجروح شدن ۴ سرباز و وارد آمدن برخی خسارت‌های مادی شد.

اسرائیل همواره اهداف ایرانی را در سوریه و خارج از آن هدف حمله قرار می‌دهد و در این راستا کشتی ساویز متعلق به سپاه پاسداران ایران روز سه‌شنبه در دریای سرخ هدف حمله اسرائیل قرار گرفت.

از سویی گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران بر مناطق گسترده‌ای از شرق، جنوب و شمال غرب سوریه و بسیاری از دیگر مناطق در حومه دمشق کنترل دارند. این نیروها همچنین بر مناطق مرزی میان لبنان و سوریه نیز تسلط دارند.

شایان ذکر است که اسرائیل در ماه‌های گذشته بر میزان حملات خود علیه مواضع نظامی و دیگر مواضع نیروهای ایرانی و گروه های طرفدار آن در تعدادی از مناطق سوریه افزوده‌ است.

طی حملات هوایی اسرائیل در ۱۳ ژانویه گذشته به زاغه‌های سلاح و مواضع نظامی در شرق سوریه دست‌کم ۵۷ تن از نیروهای رژیم سوریه و عناصر گروه‌های وابسته به ایران، کشته شدند که این بالاترین میزان تلفات از زمان آغاز این گونه حملات اسرائیل است.

هر چند اسرائیل به ندرت انجام چنین حملاتی در سوریه را بر عهده گرفته، ارتش اسرائیل اما در گزارش سالانه خود که در دسامبر گذشته منتشر شده، بدون ارائه جزئیاتی یادآور شد که در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۵۰ هدف را در سوریه بمباران کرده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *