نتانیاهو: هر توافق هسته‌ای با ایران اسرائیل را ملزم نخواهد کرد | ایران | DWبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در یک سخنرانی که در آستانه یادبود هولوکاست ایراد کرد، گفت اگر این امکان را برای جمهوری اسلامی فراهم کنند تا سلاح هسته‌ای تولید کند، اسرائیل به توافق هسته‌ای بین قدرت‌های جهانی و ایران ملزم نخواهد بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نتانیاهو افزود کشورش مجبور است جلوی کسانی را که در صدد نابودی اسرائیل هستند بگیرد.

سخنان نخست‌وزیر اسرائیل یک روز پس از ارزیابی مثبت آمریکا و ایران از مذاکرات احیای برجام در وین بیان شد.

نشست وین بین ایران و قدرت‌های جهانی امضا‌کننده توافقنامه برجام (آمریکا، بریتانیا، فرانسه، چین، روسیه و آلمان) روز سه‌شنبه ۱۷ فرودین (۶ آوریل) با هدف یافتن راه‌هایی برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ انجام گرفت.

قرار است گفت‌وگوهای ۴+۱ با ایران و آمریکا به طور جداگانه روز جمعه نهم آوریل (۲۰ فروردین) در وین ادامه یابد. جمع‌بست و ارزیابی کشورهای ذیربط نسبت به روز نخست این گفت‌وگوها مثبت بوده است.

پس از روی کار آمدن دولت جو بایدن در آمریکا، این کشور از آمادگی خود برای بازگشت به توافق هسته‌ای برجام خبر داد. این موضوع اسرائیل را بسیار نگران کرده است.

هم زمان با پیشرفت مذاکرات وین حمله به یک کشتی ایرانی به نام “ایران ساویز” رسانه‌ای شد.

“نیویورک تایمز” با انتشار گزارشی درباره حمله به کشتی “ایران ساویز” به هم زمانی وقوع این حمله با انتشار خبر پیشرفت در گفت‌وگوهای مربوط به مناقشه هسته‌ای با ایران اشاره کرد. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *