رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | در پایان دومین دهه حبس؛ سعید سنگر در پرونده‌ای دیگر به ۱۵ سال حبس محکوم شد


خبرگزاری هرانا – سعید سنگر، زندانی سیاسی در زندان ارومیه از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس برای وی گشوده شده، توسط دادگاه انقلاب ارومیه به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۸ در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شده بود. آقای سنگر از حدود ۲۰ سال پیش در زندان ارومیه بسر می‌برد. در حالی که دوران محکومیت او به اتمام رسیده و حدود یک سال و نیم، بیش از دوران محکومیت تحمل حبس کرده است، همچنان از آزادی او جلوگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید سنگر، زندانی سیاسی در زندان ارومیه از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس برای وی گشوده شده است، توسط دادگاه انقلاب ارومیه به ۱۵ سال حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

براساس این حکم که در تاریخ ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو صادر و روز شنبه ۲۳ فروردین به وی ابلاغ شده است، سعید سنگر از بابت اتهام “عضویت در جمعیت‌های معاند کشور” به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سعید سنگر در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۸ در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو برگزار شده بود.

آقای سنگر پیش از این نیز در تاریخ ۲۶ آذرماه ۹۸ از زندان ارومیه به شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه منتقل و مورد بازجویی و تفهیم اتهام قرار گرفته بود. آقای سنگر در آن جلسه به اتهام “تبلیغ علیه نظام و ارتباط با رسانه های بیگانه” مورد بازجویی قرار گرفت.

پیشتر نیز در سال ۹۶ پرونده ای با اتهام “تبلیغ علیه نظام” علیه وی گشوده شده بود که به دلیل فقدان مدرک، قرار منع تعقیب در این پرونده برای او صادر شد.

سعید سنگر، زندانی سیاسی متولد ۱۲ اردیبهشت ۱۳۵۲ است. او در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۷۹بازداشت شد اما در پرونده‌اش ۸ آبان ۱۳۷۹ به عنوان تاریخ دستگیری ذکر شده است.

آقای سنگر در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۷۹ طی کمتر از دو ماه توسط شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی فاطمی، از بابت اتهام “محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق” به اعدام محکوم شد. آقای سنگر پس از آن از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در تهران منتقل و تا سال ۸۲ در سلول انفرادی نگهداری شد. در آذرماه همان سال در مرحله تجدید نظر حکم وی با یک درجه تخفیف به حبس ابد تقلیل یافت و نهایتا به زندان ارومیه منتقل شد.

حکم حبس ابد این زندانی در تاریخ ۳ دی ماه ۹۵ توسط شعبه ۴ اجرای احکام سنندج به ۱۸ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

در حالی که دوران محکومیت آقای سنگر به اتمام رسیده و حدود یک سال و نیم بیش از دوران محکومیت تحمل حبس کرده است، همچنان از آزادی او جلوگیری می شود. گفته می‌شود وی در دوران زندان پیشتر نیز با گشایش پرونده های دیگری روبرو شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.