رییس پلیس آگاهی کشف دست‌نوشته آزاده نامداری برای خودکشی را تکذیب کرد<![CDATA[7 ساعت،۴۸ دقیقه

استان‌وایر-  رییس پلیس آگاهی تهران کشف دست‌نوشته‌ای مبنی بر قصد «آزاده نامداری» برای خودکشی و فرضیه‌های مطرح شده در خصوص احتمال قتل او را تکذیب کرد. 

 به گفته «علیرضا لطفی»، هیچ اثری از ورود با زور به خانه، باز کردن اجباری در و آثار ضرب وجرح روی بدن این مجری سابق صداوسیما به دست نیامده است.

هفتم فروردین ۱۴۰۰، «فارس»، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران نوشت مادر آزاده نامداری با اورژانس تماس گرفته و گفته با کارت عابر بانک به زور در ورودی را باز کرده و وارد خانه شده و با پیکر بی‌جان دخترش مواجه شده است. این خبرگزاری به نقل از یک ‌منبع آگاه که نامش فاش نشده، نوشته آزاده نامداری خودکشی کرده است و در زمان پیدا شدن پیکر بی‌جان او، ۲۴ ساعت از مرگ وی گذشته بود.

از آن زمان تا امروز حواشی مختلفی پیرامون خبر درگذشت این مجری سابق صداوسیما به وجود آمد که یکی از آن‌ها نیز کشف دست‌نوشته‌ای طولانی خطاب به دختر خردسالش در کنار پیکر او بود.

رییس پلیس آگاهی تهران گفته است نتایج آزمایش‌های سم‌شناسی هنوز منتشر نشده‌اند و برای اظهار نظر قطعی باید منتظر اعلام نتایج نهایی تحقیقات پزشکی قانونی ماند.

این درحالی است که روز ۱۵ فروردین رسانه‌ها به نقل از کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند آزاده نامداری با خرید مقدار زیادی دارو، اقدام به استفاده بیش از ۱۰۰ عدد از آن‌ها کرده است. 

«محمد شهریاری»، سرپرست دادسرای امور جنایی، شامگاه هفتم فروردین و پس از حضور در محل پیدا شدن پیکر بی‌جان نامداری، تاکید کرده بود: «هیچ یافته‌ای مبنی بر خودکشی یا دگرکشی آزاده نامداری وجود ندارد و هیچ‌گونه آثار ضرب و جرحی بر روی پیکر آزاده نامداری یافت نشده است.»

رییس پلیس آگاهی تهران هم‌چنین گفته بود خانواده نامداری شکایتی را درباره مرگ او ثبت نکرده‌اند.

آزاده نامداری متولد سال۱۳۶۳ در کرمانشاه بود و فعالیت خود را به عنوان مجری با شبکه استانی «زاگرس» آغاز کرد.

او پس از انتقال به تهران، با اجرا در برنامه «تازه‌ها» در سیمای خانواده شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران به شهرت رسید و سال ۱۳۹۲ با «فرزاد حسنی»، از مجریان جنجالی سال‌های اخیر در صدا و سیما ازدواج کرد.

مدتی بعد ماجرای خشونت خانگی فرزاد حسنی علیه آزاده نامداری با انتشار تصویری توسط او در صدر اخبار شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. 

نامداری پس از جدایی از فرزاد حسنی، با «سجاد عبادی»، فرزند «رحیم عبادی»، وزیر آموزش و پرورش در دولت «محمد خاتمی» و «فریده ماشینی»، از دانشجویان اشغال کننده سفارت امریکا در اوایل انقلاب و عضو شورای مرکزی «حزب مشارکت» ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد.

آزاده نامداری با چادر در برنامه‌های صداوسیما حضور پیدا می‌کرد و از او به عنوان کسی که نوعی از چادر به نام «چادر ملی» را باب کرد، یاد می‌شود.

او با تبلیغ حجاب مورد تایید نظام حاکم، در مصاحبه‌ای گفته بود: «خدا را شکر چادری‌ام.»
اما سال ۱۳۹۶ و در جریان سفر به اروپا، تصاویر بدون حجاب از او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شدند و همین اتفاق به ممنوع‌التصویری وی در صداوسیما منجر شد.

درگمانه‌رنی‌هایی که در خصوص علت درگذشت آزاده نامداری منتشر شد، برخی دلیل خودکشی احتمالی او را «قضاوت‌های جامعه» و «بی‌مهری اهالی رسانه و صداوسیما» عنوان کردند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *