چهارمین کاهش نرخ ابتلاء به کرونا در آلمان

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

داده‌های موسسه بیماری‌های عفونی رابرت‌کخ نشان داد که روز، سه شنبه ۱۴ آوریل، شمار موارد قطعی ابتلاء به کرونا در آلمان، ۲۰۸۲ مورد افزایش یافته و به ۱۲۵۰۹۸ رسید. این رقم بیانگر چهارمین کاهش در شمار موارد ابتلاء، پس از گذشت چهار روز از افزایش موارد است.

بر اساس همین داده‌ها، شمار جانباختگان با ۱۷۰ مورد افزایش به ۲۹۶۹ نفر رسید.

دانشگاه جان هاپکینز روز سه شنبه ۱۴ آوریل، اعلام کرد که شمار موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در سراسر جهان از مرز دو میلیون مورد فراتر رفته و ظرف ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۰۹ مورد مرگ ناشی از کووید ۱۹ در ایالات متحده ثبت شده است، این در حالی است که چین از روز گذشته، هیچ مورد مرگ و میر جدیدی را ثبت نکرده است.

برغم ادامه روند انتشار کرونا در سرتاسر جهان و هشدارهای مکرر سازمان بهداشت جهانی در خصوص عجله به خرج ندادن در برداشتن محدودیت های نقل و انتقال، آلمان درحال بررسی اجرایی کردن این گزینه است.

سیاستمداران برجسته آلمان پیش از دیدار روز چهارشنبه فردا با آنجلا مرکل، صدراعظم، درحال بحث و بررسی احتمال لغو محدودیت های اعمال شده در راستای مبارزه با پاندمیک کرونا هستند.

پیش بینی می شود مرکل و فرمانداران ۱۶ ایالت آلمان، توصیه هایی را از آکادمی ملی علوم آلمان دریافت کنند که تاثیر بسزایی در بررسی امکان کاستن از محدودیت های نقل و انتقال و فاصله گذاری اجتماعی اعمال شده از نیمه مارس گذشته، خواهند گذاشت.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *